Pewne zwycięstwo KKS-u w Niebylcu. Są trzy punkty i prezent dla…

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice w końcu się przełamali i odnieśli pierwsze zwycięstwo w 2020 roku. W sobotę, 25 stycznia, pokonali na wyjeździe 3:0 Neobusa Niebylec i dalej utrzymują fotel wicelidera. Tym samym zrobili prezent trenerowi Markowi Grzelczakowi, któremu w najbliższy wtorek „stuknie czterdziestka”.

Kozieniczanie zagrali bardzo dobre spotkanie. KKS grał równo i w żadnej partii nasi zawodnicy nie pozwolili rozwinąć skrzydeł gospodarzom. Ci zresztą bardzo nerwowo weszli w ten mecz i w pierwszej odsłonie popełnili sporo błędów własnych. Kozieniczanie skrzętnie to wykorzystali. Na uwagę zasługuje tu też bardzo dobra zagrywka Błażeja Czarneckiego. Pierwszy set wygraliśmy do 14.

Druga partia była znacznie bardziej wyrównana. Rywali poprawili przyjęcie i zaczęli punktować, ale kozieniczanie grali bardzo konsekwentnie. Na koniec jeszcze Krzysztof Jeziorowski posłał asa i wygraliśmy tę odsłonę do 22.

Na początku trzeciego seta mieliśmy trochę problemów, ale KKS szybko się przełamał. Kolejny as „Ziora” i było 12:11 dla nas. Do końca meczu kozieniczanie nie oddali już prowadzenia. Trzeciego seta wygrali do 20, a cały mecz 3:0.

Było to pierwsze zwycięstwo KKS-u w tym roku i pierwsza wygrana na wyjeździe w Niebylcu w historii. Dobry mecz zanotował Błażej Czarnecki i nasi środkowi, a cała drużyna zagrała na równym, niezłym poziomie. Tym samym sprawili idealny prezent trenerowi Markowi Grzelczakowi.

Zainkasowane trzy punkty pozwoliły utrzymać pozycję wicelidera z dorobkiem 23 oczek. Pozostałe spotkania również ułożyły się po naszej myśli. Wisłok Strzyżów niespodziewanie przegrał u siebie 1:3 z Karpatami Krosno, a Extrans Sędziszów Małopolski pokonał MOSiR Jasło. Wisłok i Extrans mają zatem po 20 punktów, ale to ekipa z Sędziszowa ma lepszy bilans setów i wskoczyła na trzecie miejsce. W ostatnim z meczów Avia wygrała 3:0 z Błękitnymi.

Swój kolejny mecz kozieniczanie zagrają za tydzień. 1 lutego do hali przy ul. Głowaczowskiej zawitają Karpaty Krosno. Będzie to ostatni mecz rundy zasadniczej „u siebie” i przedostatni w ogóle. Na finał czeka nas wyjazdowe starcie z Wisłokiem Strzyżów. Już dziś zapraszamy do hali.