post

Sportowy weekend naszych młodych siatkarek

W dniach 30 listopada i 1 grudnia najmłodsze siatkarki Enei KKS-u Kozienice wzięły udział w rozgrywkach Kinder+Sport. W sobotę, w Lesznowoli dziewczyny startowały w „dwójkach” i „trójkach”. Natomiast w niedzielę, w Ożarowie Mazowieckim, rozegrano turniej „czwórek”.

W „dwójkach” reprezentowały nas Wiktoria Wolszczak, Zuzanna Sosińska i Kamila Wolszczak. Dziewczyny zagrały w grupie K, gdzie zmierzyły się z reprezentantkami Sparty Grodzisk Maz., Bety Błonie, Dwójki Garwolin oraz Olimpu Mińsk. Zanotowały dwa zwycięstwa (ze Spartą i Olimpem) i dwie porażki, co dało im trzecie miejsce w grupie.

Z kolei w trójkach, w grupie D, grały: Oliwia Vichterey, Zosia Lenarczyk i Dominika Zapora. Dziewczyny wygrały z MOS Wola Warszawa, ale musiały uznać wyższość ekip z Mysiadła, Rembertowa, Mińska i Grodziska Mazowieckiego. Jedna wygrana dała im 5. miejsce w swojej grupie.

W „czwórkach” wystąpiły natomiast: Oliwia Sucherman, Oliwia Błagowieszczeńska, Nikola Barańska, Amelia Porowska, Karolina Szczypior i Amelia Szczepan. Dziewczyny odniosły dwa zwycięstwa (z Saską Warszawa i Spartą Grodzisk Maz.) oraz zanotowały dwie porażki (z Polonezem Wyszków i MOS-em Wola Warszawa). Zdobyte punkty pozwoliły im zająć 3. miejsce w grupie.

Trzeba podkreślić, że był to pierwszy oficjalny turniej, w którym wzięły udział nasze najmłodsze zawodniczki. Mimo towarzyszącego im na początku stresu, spisały się bardzo dobrze; walczyły w każdym meczu. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje podczas kolejnych zawodów – komentuje trener Janusz Rdułtowski.

Warto dodać, że w całym turnieju wystartowało ponad 200 ekip: 100 w „dwójkach”, 60 w „trójkach” i 48 w „czwórkach”.