post

Dobry występ naszych siatkarek w Memoriale Tadeusza Machnio

W środę, 4 grudnia, nasze siatkarki wzięły udział w turnieju mini-piłki siatkowej, poświęconemu pamięci Tadeusza Machnio. Zawody rozegrano w Pionkach, a na parkiecie spotkały się „czwórki”. Nasze reprezentantki zdobyły dwa miejsca na podium.

W turnieju udział wzięło sześć ekip, które podzielono na dwie grupy. Pierwsza drużyna KKS-u znalazła się w grupie A. Wygrana z drużyną z Jedlni-Letnisko oraz porażka z gospodyniami turnieju – Betą Pionki – dały dziewczynom drugie miejsce w grupie i możliwość walki o 3. Miejsce w turnieju.

W z kolei w grupie B rywalizowała druga drużyna KKS-u. Dziewczyny pewnie pokonały PSP nr 1 i PSP nr 5 w Pionkach i z kompletem zwycięstw zameldowały się w finale.

Ostatecznie nasz pierwszy skład, dzięki wygranej z PSP nr 5, zajął trzecie miejsce, a KKS II nie dał żadnych szans gospodyniom turnieju i bez porażki wygrał całe zawody.

Każda z drużyn dostała pamiątkowe puchary oraz upominki rzeczowe, a trenerzy wraz z sędziami wybrali najlepsze zawodniczki turnieju. Wśród wyróżnionych znalazły się Matylda Kusio oraz Oliwia Sucherman, dziewczęta dostały pamiątkowe statuetki.

Nasze reprezentantki:
KKS Kozienice I: Oliwia Sucherman, Nikola Barańska, Amelia Porowska, Oliwia Błagowieszczeńska
KKS Kozienice II: Matylda Kusio, Amelia Szczepanik, Oliwia Waligórska, Zosia Dropia, Karolina Szczypiór