post

Młodziczki Enei KKS-u Kozienice rozpoczynają sezon

W najbliższą sobotę, 10 października, podopieczne trenera Janusz Rdułtowskiego rozpoczną zmagania w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek.

Rozgrywki będą toczyły się systemem turniejowym. W pierwszej fazie turnieju rozstawieniowego udział weźmie 39 zespołów, podzielonych na 12 grup. Nasze siatkarki zagrają w Radomiu, gdzie zmierzą się z gospodyniami – MUKS Radomka Radom, a także z UKS Beta Pionki i koleżankami z Kozienic, czyli drużyną MUKS Joker Kozienice.

Z każdej grupy do drugiej fazy turnieju rozstawieniowego awansuje najlepszy zespół. Na podstawie wyników, zespoły zostaną przydzielone do poszczególnych lig.

Będzie to pierwszy oficjalny występ naszej młodej drużyny w tej kategorii wiekowej. Wcześniej, w okresie przygotowawczym, dziewczyny wzięły udział w dwóch turniejach towarzyskich oraz rozegrały dwa mecze sparingowe z drużyną z Pionek. Jak podkreśla trener zespołu, z każdym występem gra naszych dziewczyn wygląda coraz lepiej. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje już w najbliższą sobotę w Radomiu. Trzymamy kciuki!

Energii naszym młodym siatkarkom dodaje Enea!

Terminarz Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w sezonie 2020/2021
Turniej rozstawieni owy 10-11.10.2020
I turniej ligowy 7-8.11.2020
II turniej ligowy 28-29.11.2020
III turniej ligowy 19-20.12.2020
IV turniej ligowy (do ustalenia)