post

Niezła gra naszych młodziczek na turnieju rozstawieniowym

Młode siatkarki Enei KKS-u Kozienice mają za sobą pierwszy turniej Mazowieckiej Ligi Młodziczek. W sobotę, 10 października, zmierzyły się z drużynami z Pionek, Radomia i Kozienic. Turniej zakończyły na trzecim miejscu, z jednym zwycięstwem na koncie. Był to ich ligowy debiut w tej kategorii wiekowej.

Podopieczne Janusza Rdułtowskiego w pierwszym meczu zmierzyły się z Betą Pionki. Pierwszy set to zdecydowanie lepsza postawa naszych rywalek w polu serwisowym, szybko zdobyta przewaga i pewna wygrana do 13. Drugi set to z kolei popis gry naszych dziewczyn, znakomite zagrywki Matyldy Kusio i Julii Strojek, które seriami zdobywały punkty i gładka wygrana do 8. O wyniku spotkania miał zatem zadecydować tie-break. W nim ponowie decydującą rolę odegrała zagrywka, w której lepiej od samego początku spisywały się zawodniczki Bety, wygrywając do 8 i całe spotkanie 2:1.

Pierwsze zwycięstwo

W drugim meczu KKS grał przeciwko gospodyniom turnieju – Radomce Radom. Mimo iż, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, główną rolę odgrywała zagrywka, to przebieg całego meczu był zdecydowanie bardziej dramatyczny. Po wyrównanym początku pierwszej partii, w końcówce naszym zawodniczkom udało się odskoczyć na prowadzenie 22:15 za sprawą dobrych zagrywek Matyldy Kusio. Gdy wydawało się, że nic nie odbierze nam zwycięstwa w tym secie, do głosu doszły gospodynie. Dzięki kilku znakomitym zagrywką zdołały odwrócić losy seta i wyjść na prowadzenie 23:22. Dopiero w tym momencie naszym siatkarkom udało się przerwać serię Radomianek i zdobyć punkt. Niestety nakręcone dobrą grą rywalki wygrały do 23.

Początek drugiego seta to wyraźna przewaga Radomki, przegrany pierwszy set niewątpliwie podłamał naszą drużynę. Mimo kilkupunktowej przewagi rywalek, utrzymującej się przez większość seta, sygnał do walki dała Oliwia Waligórska, która weszła z ławki rezerwowych i serią skutecznych zagrywek dała nadzieję, że uda się odwrócić losy spotkania. Dobre zagrywki kolejnych zawodniczek pozwoliły dogonić gospodynie i wygrać seta do 23. W tie-breku to nasze zawodniczki skuteczniej radziły sobie w polu serwisowym, a także w grze na siatce i wygrały do 12, wygrywając cały mecz 2:1 i odnosząc pierwsze zwycięstwo.

Rywalki zbyt mocne

Trzecie spotkanie to mecz z faworytkami do wygrania grupy – drużyną Joker Kozienice. Rywalki, po dwóch meczach, miały na swoim koncie komplet zwycięstw, nie tracąc ani jednego seta. Mimo dobrej postawy naszych dziewczyn, nie udało się zagrozić koleżankom z Kozienic, które kontrolowały przebieg spotkania, wygrywając oba sety do 17 i zakończyły turniej na pierwszym miejscu.

Równocześnie na drugim boisku gospodynie turnieju podejmowały Betę Pionki. O ile pierwsze miejsce pewnie zajęły siatkarki Jokera, kolejność pozostałych drużyn poznaliśmy dopiero po zakończeniu ostatniego meczu. Wszystkie trzy drużyny miały szansę na drugie miejsce. Ostatecznie Radomka pokonała Betę 2:0 i najlepszym stosunkiem setów (3-4) zajęła II miejsce, III miejsce przypadło naszej drużynie ze stosunkiem setów 3-5, a IV miejsce zajęła Beta (2-5).

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Zosia Dropia, Julia Gregorczyk, Zuzia Dropia, Nikola Barańska, Dominika Zapora, Matylda Kusio, Oliwia Waligórska, Oliwia Vichterey, Karolina Szczypior, Julia Strojek, Oliwia Sucherman, Amelia Szczepanik, Zuzia Sosińska, Zosia Lenarczyk.

Kolejny turniej z udziałem naszych zawodniczek odbędzie się na początku listopada.

Energii naszym siatkarkom dodaje Enea!

Enea KKS Kozienice – Beta Pionki 1:2
Enea KKS Kozienice – Radomka Radom 2:1
Enea KKS Kozienice – Joker Kozienice 0:2