post

Za nami pierwszy turniej Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup

Blisko 40 dziewcząt rywalizowało w piątek, 4 grudnia, na parkiecie hali KCRiS w pierwszym turnieju Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup. Rywalizacja przebiegała w „dwójkach”, w trzech kategoriach wiekowych: 2007, 2008 oraz 2009 i młodsze.

2009 i młodsze

W najmłodszej kategorii wiekowej udział wzięło 10 par. Cztery „dwójki” reprezentujące UKS Jedynkę Kozienice i po trzy drużyny z Bety Pionki oraz KKS-u Kozienice, czyli gospodarza zawodów.

W pierwszej fazie turnieju dziewczyny zostały podzielone na dwie grupy, pięć drużyn w każdej grupie. Grano systemem każdy z każdym, jednego seta do 21 punktów. Za zwycięstwo przyznawano 2 punkty, za porażkę 1 punkt.

W grupie pierwszej znalazły się: UKS Jedynka I (Woźny Gabriela, Kulhawiec Lena), UKS Jedynka III (Nawrotek Julia, Nawrotek Maja, Piekarska Zofia); Beta III (Monik Zuzanna, Nagadowska Maja); KKS II (Wolszczak Wiktoria, Maćkula Maja), KKS III (Łapińska Lena, Woźniak Julia). Do drugiej grupy trafiły: UKS Jedynka II (Celuch Zuzanna, Szulik Maja), UKS Jedynka IV (Madajczyk Bianka, Misztal Amelia); Beta IV (Jurek Natalia, Gębczyk Antonina), Beta V (Domańska Weronika, Nadolska Blanka, Szymczyk Dagmara); KKS I (Sucherman Natalia, Wolszczak Kamila)

Tak przedstawiały się tabele po zakończeniu pierwszej fazy turnieju:

Grupa I
1 miejsce KKS II 8pkt
2 miejsce UKS I 7 pkt
3 miejsce UKS III 6 pkt
4 miejsce KKS III 5 pkt
5 miejsce Beta III 4 pkt

Grupa II
1 miejsce UKS II 8 pkt
2 miejsce KKS I 7 pkt
3 miejsce UKS IV 6 pkt
4 miejsce Beta IV 5 pkt
5 miejsce Beta V 4 pkt

Drużyny z pierwszego i drugiego miejsca awansowały do półfinałów, natomiast pozostałe drużyny rywalizowały o miejsca 5-10. W meczu o 9. miejsce Beta III pokonała Betę V 21:19, mecz o .7 miejsce pomiędzy Beta IV a KKS III wygrały gospodynie 21:17, 5. miejsce zajęła drużyna UKS Jedynka IV pokonując swoje koleżanki UKS III 21:18.

W pierwszym półfinale spotkały się drużyny KKS I oraz KKS II, zwycięsko z tego starcia wyszła II drużyna KKS-u, wygrywając 21:18. W drugim półfinale lepsza okazała się UKS Jedynka I, która wygrywając z UKS Jedynka II 21:15, zagwarantowała sobie udział w finale. W meczu o 3. miejsce pomiędzy KKS I a UKS II znów lepsze okazały się gospodynie turnieju, wygrywając do 19. W finale KKS II nie dał większych szans rywalkom UKS Jedynka I, pewnie wygrywając do 13 i odnosząc komplet zwycięstw w całym turnieju.

Klasyfikacja Końcowa:
1 miejsce KKS II – Wolszczak Wiktoria, Maćkula Maja
2 miejsce UKS Jedynka I –Woźny Gabriela, Kulhawiec Lena
3 miejsce KKS I – Wolszczak Kamila, Sucherman Natalia
4 miejsce UKS Jedynka II – Celuch Zuzanna, Szulik Maja
5 miejsce UKS Jedynka IV –Madajczyk Bianka, Misztal Amelia
6 miejsce UKS Jedynka III –Nawrotek Julia, Nawrotek Maja, Piekarska Zofia
7 miejsce KKS III – Łapińska Lena, Woźniak Julia
8 miejsce Beta IV – Jurek Natalia, Gębczyk Antonina
9 miejsce Beta III – Monik Zuzanna, Nagadowska Maja
10 miejsce Beta V –Domańska Weronika, Nadolska Blanka, Szymczyk Dagmara

2008

Pięć zespołów rywalizowało o zwycięstwo w kategorii 2008. Dwie drużyny reprezentujące Betę: Beta I (Lisowska Zofia, Ciejpa Julia), Beta II (Nadolska Zuzanna, Jurek Klara) oraz trzy zespoły zgłoszone przez gospodarza turnieju KKS: KKS I (Kusio Matylda, Dropia Zofia), KKS II ( Vichterey Oliwia, Zapora Dominika), KKS III ( Lenarczyk Zofia, Sosińska Zuzanna). Dziewczęta grały każdy z każdym, jednego seta do 21 punktów, mecz i rewanż. Bezkonkurencyjne były Kusio Matylda oraz Dropia Zosia, pewnie wygrywając wszystkie mecze i z kompletem punków zajęły pierwsze miejsce

Drugie miejsce zajęły klubowe koleżanki: Vichterey Oliwia grająca z Zaporą Dominiką. Do wyłonienia Trzecie miejsca ze względu na taka samą liczbę zwycięstw sędziowie musieli liczyć małe punkty, których lepszy bilans miała trzecia para gospodarzy Lenarczyk Zosia/ Sosińska Zuzia i to one mogły cieszyć się z brązowego medalu. Minimalnie gorszy bilans punktowy pary Nadolska Zuzanna/Jurek Klarau plasował je na 4. pozycji. Na 5 miejscu znalazła się druga para Bety :Lisowska Zofia/Ciejpa Julia.

2007

W najstarszej grupie znalazło się cztery zespoły: UKS Jedynka (Majdak Weronika, Jastrzębska Paulina), oraz ponownie trzy drużyny gospodarza KKS I ( Szczepanik Amelia, Sucherman Oliwia), KKS II (Strojek Julia, Barańska Nikola), KKS III ( Waligórska Oliwia, Szczypior Karolina). Dziewczęta rywalizowały w systemie każdy z każdym , jednego seta do 25 punktów, mecz i rewanż. Najlepsze tego dnia okazały się dziewczęta UKS-u, wygrywając wszystkie swoje spotkania. Walka o pozostałe miejsca toczyła się między zawodniczkami KKSu. Drugie miejsce zajęły Szczepanik Amelia/Sucherman Oliwia , na najniższym stopniu podium stanęły Strojek Julia/Barańska Nikola, a na 4. miejscu zmagania ukończyły Waligórska Oliwia/Szczypior Karolina.

1 miejsce UKS Jedynka 12 pkt
2 miejsce KKS I 10 pkt
3 miejsce KKS II 8 pkt
4 miejsce KKS III 6 pkt

Dzięki wsparciu Enei Wytwarzanie wszyscy uczestnicy zawodów dostali pamiątkowe dyplomy i upominki, a na najlepsze trzy zespoły z każdej kategorii czekały nagrody.

– Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie pierwszym turniejem Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup. Widać, ze większość dziewcząt, mimo tak młodego wieku, już trenuje w klubach i posiada spore umiejętności, ale jeszcze bardziej cieszy nas udział dziewcząt które ,po raz pierwszy brały udział w zawodach i dopiero rozpoczynają swoja przygodę z siatkówką. Mamy nadzieję, ze dzięki tego typu działaniom uda się nam zachęcić jeszcze większą liczbę dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, zabawy i rywalizacji jaką niewątpliwie może dostarczać granie w siatkówkę – mówi Janusz Rdułtowski, członek zarządu KKS-u, trener dziewcząt i zawodnik drugoligowego zespołu.

– Rozgrywki Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup organizujemy w ramach programu Enea Akademia Sportu. Ich celem jest m.in. rozwój siatkówki w regionie. Oczywiście nie byłyby one możliwe, gdyby nie wsparcie naszego sponsora tytularnego – Enei. Cieszymy się, że dzięki wspólnym działaniom możemy popularyzować siatkówkę wśród dzieci i młodzieży – dodaje Krzysztof Jeziorowski, członek zarządu klubu i zawodnik drugoligowej drużyny KKS-u.

Energii naszym siatkarzom, również tym najmłodszym, dodaje Enea.