KKS wraca z Warszawy z trzecim miejscem

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice zajęli trzecie miejsce na Turnieju o Puchar Prezesa UMKS MOS Wola i Dyrektora MOS nr 6, który rozgrywany był w dniach 7-8 września w Warszawie.

Stołeczny turniej obsadzony był przez cztery drugoligowe zespoły z grup nr 2, 3 i 6, a rywalizacja stała na wysokim, wyrównanym poziomie. Swój pierwszy mecz podopieczni Marka Grzelczaka zagrali z drużyną AZS UWM Olsztyn. To ekipa z Mazur lepiej weszła w ten pojedynek i wygrała pierwszą partię. Po drugiej odsłonie było już 1:1 w setach, ale trzeci i czwarty set zakończyły się jednak nieznaczną przewagą AZS-u, który wygrał całe spotkanie 3:1.

Dużo lepszy rezultat nasi zawodnicy odnotowali w drugim z sobotnich meczów – KKS pokonał Spartę Grodzisk Mazowiecki 3:1. Warto zaznaczyć, że pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem naszej drużyny do 12 punktów! Sparta zdołała ugrać tylko drugiego seta.

Po sobotniej części turnieju wszystkie zespoły miały na koncie po 1 wygranym i 1 przegranym meczu, co ciekawe przy tym samym stosunku setów (4:4). Wszystko miało się rozstrzygnąć drugiego dnia.

Trzecie miejsce kozieniczan

W pierwszym z niedzielnych spotkań Sparta pokonała 3:1 AZS Olsztyn. Z dwoma zwycięstwami na koncie drużyna z Grodziska czekała na rozstrzygnięcie ostatniego z meczów, w którym to gospodarze podejmowali KKS. Ten zakończył się… wynikiem 3:1 na korzyść gospodarzy, a o zwycięstwie stołecznej drużyny w całych zawodach zdecydowały małe punkty. Kozieniczanie ostatecznie uplasowali sie na trzecim miejscu.

W każdej z drużyn wybrano również najlepszych zawodników, którzy zostali nagrodzeni statuetkami. W ekipie KKS-u na wyróżnienie zasłużył Kacper Kędra.

Turniej był doskonałą okazją do tego, aby sprawdzić formę naszych zawodników przed zbliżającym się sezonem. Trener Marek Grzelczak postanowił ją wykorzystać – cały czas rotował składem i testował różne warianty oraz taktyki. Wynik miał w tym przypadku drugorzędne znaczenie.

Teraz naszych siatkarzy czeka chwila przerwy, a już 21 września w Kozienicach rozegrany zostanie III Memoriał Tomasza Sadury. Więcej na temat tego turnieju już wkrótce na naszej stronie. Przypominamy, że energii naszym siatkarzom dodaje Enea!