post

KKS buduje kadrę na kolejny sezon. Wojciech Kwiecień zostaje w drużynie

Rozpoczęła sie budowa drużyny Enei KKS-u Kozienice na sezon 2020/21. W najbliższych tygodniach na naszej stronie będziemy informowali o ruchach kadrowych. Zaczynamy od pierwszej dobrej informacji: w zespole na kolejny sezon zostaje rozgrywający – Wojciech Kwiecień.

Wojciech Kwiecień (rocznik 94) jest wychowankiem MLKS Volley Gubin. W swojej karierze grał m.in. w I lidze (Espadon Szczecin, Stal Nysa), a także w niemieckiej Bundeslidze (VSG Coburg). Przed przyjściem do Kozienic, reprezentował barwy Politechniki Lubelskiej, z którą wywalczył awans do I ligi.

Na swoim koncie ma m.in. czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów i piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów (Joker Piła). W barwach Nysy wywalczył czwarte miejsce w I lidze.

Do KKS-u Wojciech Kwiecień dołączył w ubiegłym roku. W sezonie 2019/20 był podstawowym zawodnikiem w drużynie prowadzonej przez Marka Grzelczaka. Nie zagrał tylko w jednym spotkaniu – przeciwko Karpatom Krosno, kiedy to wraz z Marcinem Obremskim i Bartoszem Jesieniem odbywali karę nałożoną przez związek.

Wojtkowi gratulujemy decyzji i życzymy powodzenia w najbliższym sezonie!

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea.