post

Mini-siatkówka. Bardzo dobry start „dwójki” KKS-u

W niedzielę, 20 lutego, najmłodsze zawodniczki KKS-u, w składzie: Kamila Wolszczak, Natalia Sucherman oraz Iga Strąg, rozpoczęły zmagania w Mistrzostwach Mazowsza w Mini-siatkówce. Pierwszy start dziewcząt wypadł bardzo dobrze.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 150 zespołów z całego województwa. Nasza drużyna rywalizowała w Mysiadle w grupie D, w której znalazło się 8 zespołów: KKS Kozienice, UKS Lesznowola 1, Plas Warszawa 2, Olimp Mińsk Mazowiecki 3, MUKS Krótka 4, Nike Ostrołęka 6, Atena Warszawa 6 oraz Opia Opinogóra 4 (ta drużyna nie stawiła się na zawody, wszystkim przyznano walkowery 15:0).

Podopieczne Janusza Rdułtowskiego wygrały 5 z 6 rozegranych meczów. Przebieg większości spotkań był bardzo podobny, dziewczyny szybko zdobywały kilkupunktową przewagę i pewnie wygrywały mecze ze słabszymi rywalkami.

Najbardziej wyrównany mecz (i jak się później okazało mecz, który zadecydował o zajęciu pierwszego miejsca w grupie) dziewczyny zagrały przeciwko Lesznowoli. Poziom obu zespołów był bardzo wyrównany, a o końcowym wyniku zadecydowało kilka piłek. Ostatecznie przegraliśmy do 11 i zajęliśmy 2. miejsce w grupie. Mimo drugiego miejsca, podczas kolejnego turnieju (już 6 marca), KKS prawdopodobnie trafi do 1. ligi, gdzie będzie rywalizował z najlepszymi zespołami na Mazowszu.

KKS – Nike Ostrołęka 6 (15:8)
KKS – Lesznowola 1 (11:15)
KKS – Atena Warszawa 6 (15:8)
KKS – Plas Warszawa 3 (15:7)
KKS – Olimp Mińsk 3 (15:6)
KKS – Krótka 4 (15:5).