post

Siatkarki KKS-u grały w Warszawie. Jedna ekipa wśród najlepszych, trzy składy z debiutem

W sobotę, 21 maja, nasze najmłodsze zawodniczki rozpoczęły rywalizację w Prasko-Północnej lidze dwójek. KKS reprezentowały cztery zespoły dwójek.

Był to pierwszy z czterech turniejów organizowanych w Warszawie. Każda z drużyn rozegrała cztery spotkania w grupie, a następnie mecz barażowy. Osiągnięte rezultaty decydowały o tym od której ligi zespoły rozpoczną rywalizację w kolejnym turnieju.

Zespół Koziołki I (Kamila Wolszczak / Natalia Sucherman) rywalizował w grupie III. Dziewczyny pewnie wygrały wszystkie spotkania. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie barażowe w walce o I ligę. Dziewczyny, po zaciętej końcówce, pokonały „Snajperki” 20:18 i w kolejnym turnieju zmierzą się z najlepszymi zespołami w lidze.

Kolejne ekipy KKS-u to: Koziołki II (Lena Amerek / Oliwia Panek / Natalia Szewc), Koziołki III (Iga Strąg / Zosia Łapińska / Natalia Ulińska) oraz Koziołki IV (Zuzia Bloch / Karolina Tarczyńska / Nikola Szewc).

Dla większości dziewczyn z tych zespołów był to pierwszy oficjalny start w zawodach. Początkowo spotkaniom towarzyszyło sporo emocji, ale z każdym kolejnym meczem nasza gra wyglądała coraz lepiej. Wszystkie trzy ekipy zakończyły rywalizację w grupach z jednym zwycięstwem zajmując czwarte miejsca. W barażach KKS walczył o 7. ligę. W bezpośrednim pojedynku Koziołki III pokonały Koziołki IV (Iga, Zosia, Natalia zagrają w 7. lidze), natomiast Koziołki II (Lena, Oliwia, Natalia) przegrały z „Ośmiorniczkami” i rozpoczną rywalizację w 8. lidze razem z Zuzią, Karoliną i Nikolą.

Kolejne turnieje już 11 i 12 czerwca. Trzymamy kciuki.

Energii naszym młodym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.