post

KKS wygrywa VII Memoriał Kazimierza Rybaka. Ostatni mecz Kamila Kapusty

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice wygrali VII Memoriał Kazimierza Rybaka, organizowany przez Filię AWF w Białej Podlasce. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie trzy spotkania. Co więcej, był to ostatni turniej Kamila Kapusty w barwach kozienickiego zespołu. Nasz środkowy pokazał się z najlepszej strony i został wybrany MVP.

Celem turnieju było upamiętnienie postaci wybitnego nauczyciela akademickiego Filii AWF w Białej Podlaskiej – Kazimierza Rybaka, trenera klasy mistrzowskiej, wychowawcy wielu pokoleń siatkarek i siatkarzy, twórcy największych sukcesów sportowych sekcji piłki siatkowej kobiet i mężczyzn Klubu Sportowego AZS AWF przy bialskiej uczelni.

W turnieju udział wzięły cztery ekipy: KKS (II liga), Trójka Międzyrzec Podlaski (II liga), AWF Biała Podlaska (studenci) oraz Absolwenci AWF Biała Podlaska (absolwenci i byli zawodnicy trenera Rybaka).

KKS wygrał wszystkie trzy spotkania i pewnie zwyciężył w całym memoriale. Turniej był okazją do pożegnania się z drużyną przez Kamila Kapustę. Nasz środkowy został uznany za mvp!

KKS reprezentowali: Kalita, Kapusta, Głogowski, Rdułtowski, M. Koryciński, Skałbania, Baranowski, Grzelczak

Końcowa klasyfikacja:

  1. Enea KKS Kozienice
  2. UKS Trójka Międzyrzec Podlaski
  3. AWF Biała Podlaska
  4. Absolwenci AWF Biała Podlaska

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.