Kadetki KKS-u rozpoczęły nowy sezon

W niedzielę, 18 września, kadetki Kozienickiego Klubu Siatkówki rozpoczęły zmagania w II Wojewódzkiej Lidze Kadetek. W pierwszym meczu podopieczne Janusza Rdułtowskiego zmierzyły się ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu dziewczyny niestety uległy przyjezdnym 1:3.

Po wygranym przez nasz zespół pierwszym secie do 23, Sparta szybko poprawiła swoją grę i w drugiej odsłonie doprowadziła do remisu 1:1, pewnie wygrywając do 15. Trzeci i czwarty set to dobra gra obydwu zespołów. Więcej zimnej krwi w końcówkach zachowały zawodniczki z Grodziska i to one dwukrotnie zwyciężyły sety do 24, a całe spotkanie 3:1.

– Jak na pierwszy mecz sezonu to zagraliśmy bardzo fajne spotkanie. Szkoda końcówek w trzeciej i czwartej partii. Wydawało się, że kontrolowaliśmy przebieg spotkania w środkowych fragmentach gry. Zabrakło trochę spokoju w zagrywce w końcówkach. Bardzo dobrze graliśmy w obronie, teraz czeka nas więcej pracy nad skutecznością gry na siatce – mówi trener Janusz Rdułtowski.

Kolejne spotkanie KKS rozegra 28 września w Pionkach, a rywalem będzie zaprzyjaźniony klub Bety. W Kozienicach zagramy 1 października. Będą to derby Kozienic, a naszym rywalem będzie UKS Jedynka Kozienice. Początek o godz. 14.00.

Oprócz KKS-u, w naszej grupie znalazły się: Beta Pionki, UKS Jedynka, MUKS Radomka II Radom oraz Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza.

Energii naszym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.