post

PUCHAR POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN NA ROK 2018

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdził system rozgrywek o Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn na rok 2018.

KKS Kozienice rozgrywki rozpocznie od szczebla centralnego, rundy wstępnej I. Już 23 września drugi raz w historii KKSu przystąpimy do rozgrywek o Puchar Polski. Pierwszym rywalem naszej drużyny będzie zespół UMKS Kęczanin Kęty, który w poprzednim sezonie wywalczył awans do drugiej ligi. Zgodnie z przepisami gospodarzami spotkania będzie zwycięzca rozgrywek wojewódzkich lub zespoły niżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach II ligi, czyli w tym przypadku pierwszy mecz zagramy na wyjeździe. Zespoły rozegrają jedno spotkanie, a do następnej rundy awansuje lepsza drużyna.

W rundzie wstępnej II, która odbędzie się 18 października grają zwycięzcy z rundy wstępnej I. Ewentualny drugi mecz zagralibyśmy ze zwycięską drużyną pojedynku SMS PZPS Spała II vs. Energa Net Ostrołęka. Gospodarzami spotkań będą zespoły niżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach II ligi. Zespoły rozegrają jedno spotkanie. Do następnej rundy awansują zwycięzcy.

W rundzie wstępnej III zagrają zespoły, które awansowały z II rundy oraz 12 zespołów I ligi po przeprowadzeniu losowania rozegrają po jednym meczu zgodnie z diagramem rozgrywek. Zwycięzcy awansują do następnej rundy. Gospodarzami spotkań będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub zespoły niżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach I ligi.