post

Za nami Obóz Sportowy KKS-u w Kołobrzegu. Było super!

Przez blisko dwa tygodnie grupa dzieci i młodzieży przebywała w Kołobrzegu na obozie sportowym, zorganizowanym przez Enea KKS Kozienice. Wyjazd był świetną okazją nie tylko do treningu, ale również do integracji i wypoczynku.

Podobnie jak rok temu, trenerzy wraz z zawodniczkami i zawodnikami udali się do Kołobrzegu, gdzie od 31 lipca do 10 sierpnia przebywali w ośrodku wczasowym „Bosman”.Grupa 38 osób wyruszyła z Kozienic 31 lipca, po godzinie 7:30, by dotrzeć na miejsce w godzinach popołudniowych. Pomimo, że Kołobrzeg powitał naszych podopiecznych deszczem, to z każdym dniem było już tylko lepiej.

Pierwsze dni były przede wszystkim poświęcone na zapoznanie się z obiektami sportowymi dostępnymi na terenie ośrodka oraz na treningi.

Do dyspozycji mieliśmy boisko wielofunkcyjne, boisko do siatkówki plażowej, boisko do piłki nożnej, stoły do bilardu, stół do tenisa stołowego, świetlicę. Nie zabrakło również zajęć na plaży oraz kąpieli w morzu – relacjonują trenerzy.

Masa atrakcji

W niedzielę grupa chłopców udała się na wycieczkę rowerową wzdłuż wybrzeża, natomiast młodsi uczestnicy skorzystali z oferty kołobrzeskiego Parku Linowego. Każdy wybrał jedną z trzech tras o różnym stopniu trudności i pomimo, że dla niektórych był to pierwszy raz na tego typu obiekcie, to cała grupa poradziła sobie świetnie i bez problemów pokonała wszystkie przeszkody.

W czasie pobytu grupa najmłodszych korzystała też z oferty zajęć z animatorką. Wśród nich znalazły się zabawy na plaży, dyskoteka oraz zajęcia plastyczne w internacie. Za najlepsze prace czekały dyplomy dla wyróżnionych osób. We wtorek najmłodsi adepci siatkówki udali się do Kina Wybrzeże, aby wspólnie obejrzeć nową odsłonę „Króla Lwa”.

W piątek, dzień przed wyjazdem, wspólnie kibicowaliśmy biało-czerwonym w pierwszym meczu kwalifikacyjnym do Igrzysk w Tokio, a później zamiast kolacji smażyliśmy kiełbaski przy ognisku. Wieczorem udaliśmy się na plażę, by ostatni raz podziwiać zachód słońca i wsłuchać się w szum morskich fal – słyszymy od uczestników.

W drogę powrotną uczestnicy obozu wyruszyli w sobotę, zaraz po śniadaniu. Do Kozienic dotarli około godziny 21.00. Mamy nadzieję, że nabrali sił przed nowym rokiem szkolnym – zarówno do nauki, treningów, jak i do kibicowania naszej drużynie seniorów.

Przypominamy, że Energii siatkarzom KKS-u dodaje Enea!