post

(Zdjęcia) Dobry sprawdzian KKS-u przed ligą. Kozieniczanie wracają z pucharem

To była dobra sobota dla siatkarzy Enei KKS-u Kozienice. Podopieczni Marka Grzelczaka pokonali UKS Trójkę Międzyrzec Podlaski oraz KS Arkę Tempo Chełm, dzięki czemu sięgnęli po Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. Był to ostatni duży sprawdzian naszej drużyny przed Pucharem Polski i ligą.

Turniej w Międzyrzecu rozpoczął się o godz. 11.00, a w meczu otwarcia zmierzyły się UKS Trójka Międzyrzec Podlaski i  KS Arka Tempo Chełm. Gospodarze okazali się mało gościnni i wygrali 3:1. W następnym spotkaniu musieli jednak oddać nieco pola i przegrali z KKS-em 1:3.

Najbardziej interesująco z punktu widzenia naszej drużyny zapowiadał się pojedynek z Arką. Przypomnijmy, że będzie to nasz ligowy rywal w nadchodzącym sezonie. Drużyna z Lubelszczyzny solidnie przygotowała się do rozgrywek i została wzmocniona o kilku dobrych graczy, w tym zawodników z doświadczeniem w I lidze. Kilku z nich mogliśmy oglądać w Kozienicach, podczas ich występów w Avii Świdnik, Politechnice Lubelskiej czy… KKS-ie. Właśnie w Arce najbliższy sezon spędzi Błażej Czarnecki, który jeszcze do niedawna reprezentował nasze barwy.

W sobotę górą byli podopieczni Marka Grzelczaka, którzy (grając mecz po meczu) wygrali w setach 3:2 i zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju. Okazję do ponownego starcia obie ekipy będą miały już za tydzień, bo 19 września zmierza się w rundzie wstępnej Pucharu Polski. To spotkanie rozegramy na wyjeździe.

Energii naszej drużynie dodaje Enea!

UKS Trójka Międzyrzec Podlaski – KS Arka Tempo Chełm 3:1
UKS Trójka Międzyrzec Podlaski – Enea KKS Kozienice 1:3
KS Arka Tempo Chełm – Enea KKS Kozienice 2:3

Klasyfikacja końcowa:

  1. Enea KKS Kozienice
  2. UKS Trójka Międzyrzec Podlaski
  3. KS Arka Tempo Chełm