post

KKS wygrał w Krośnie, ale stracił ważnego zawodnika

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice wygrali w sobotę wyjazdowy pojedynek z Karpatami Krosno 3:1. Kozieniczanie zachowali status niepokonanego zespołu w tym sezonie i razem z Arką Chełm mają po 9 punktów w trzech spotkaniach. Niestety, groźnej kontuzji w tym spotkaniu doznał Kacper Kędra i czeka go przerwa od gry.

W sobotę w Krośnie zabrakło naszego kapitana Marcina Obremskiego, a także Janusza Rdułtowskiego. W wyjściowym składzie, w miejsce „Minia”, znalazł się Piotr Skałbania. Okazję do dłuższej gry miał również Daniel Ostrowski, który tego wieczoru musiał wykazać się zarówno na ataku, jak i na przyjęciu.

Spotkanie zaczęło się nie do końca po myśli naszego zespołu i kozieniczanie musieli gonić wynik. Znów jednak pokazali charakter i wygrali tę odsłonę, ale dopiero po grze na przewagi – 28:26. Podobnie zaciętą walkę kibice w Krośnie mogli oglądać w drugiej odsłonie spotkania. W tej lepsi okazali się jednak gospodarze, którzy wygrali ją do 23.

Kolejne dwie partie to już pełna dominacja KKS-u, bo obie te odsłony wygraliśmy, kolejno do 19 i 16 punktów, a całe spotkanie 3:1. Niestety nie mamy zbyt wielu powodów do radości. Oczywiście cieszą zdobyte trzy punkty, ale w trzecim secie poważnej kontuzji doznał Kacper Kędra. Nasz zawodnik podczas stawiania bloku niefortunnie dostał piłką i doszło do złamania otwartego palca. W momencie pisania tego tekstu Kacper przebywa w szpitalu. Nie wiemy jeszcze jak groźna będzie to kontuzja, ale z pewnością wyeliminuje go z gry na jakiś czas. To poważne osłabienie dla kozienickiego zespołu, bo od początku sezonu Kędra jest jednym z naszych liderów, a rozgrywki zaczął fenomenalnie.

Kacper, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Pozostałe spotkania trzeciej kolejki skończyły się wynikiem 3:0. Wszędzie triumfowali gospodarze. Extrans pokonał Hutnika, Arka – AKS Rzeszów, a Błękitni – GKPS Gorlice. Spotkanie MOSiR-u Jasło ze Spartą Kraków zostało przełożone na inny termin. Powodem jest kwarantanna zawodników Sparty.

KKS po trzech spotkaniach ma na swoim koncie 9 punktów i zajmuje pozycję wicelidera grupy 6. Prowadzi Arka Chełm, która do tej pory nie oddała jeszcze seta.

Swoje następne spotkanie kozieniczanie zagrają już za tydzień. W sobotę, 17 października, w hali przy ul. Głowaczowskiej podejmą MKS MOSiR Jasło. Początek o godz. 18.00. Już dziś zapraszamy kibiców na ten mecz. Jak zawsze – wstęp wolny!

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea.

Karpaty Krosno Glass – KPU w Krośnie – Enea KKS Kozienice 1:3 (26:28, 25:23, 19:25, 16:25)
KKS: B. Koryciński, M. Koryciński, Jeziorowski, Kwiecień, Kędra, Skałbania, Głogowski (libero) oraz Ostrowski