Kolejne zwycięstwo naszych juniorów. W piątek dopisali sobie trzy punkty

Juniorzy KKS-u Kozienice pokonali w piątek, 1 października, GKS Jaguar Wolanów. Podopieczni trenera Macieja Łuczyńskiego na własnym parkiecie wygrali 3:1 i po trzech kolejkach mają już 6 punktów na swoim koncie.

Początek spotkania był bardzo zachowawczy po obu stronach. W pewnym momencie drużyna z Wolanowa wypracowała dwa punkty przewagi i cały czas ją utrzymywała. Przy naszej słabej zagrywce i nieskutecznych atakach, rywale zwiększyli przewagę i wygrali tę odsłonę do 21.

Dobre zmiany i walka

Początek drugiego seta również należał do przeciwników, którzy od początku go kontrolowali. KKS dalej miał problemy z atakiem i zagrywką. Trener przesunął Kacpra Orzechowskiego na przyjęcie, a na ataku pojawił się Dawid Kościanek. Dobrą zmianę dał także Jakub Bolek i posłał serię dobrych zagrywek (w tym asy), co pozwoliło zdobyć dwa punkty przewagi. KKS miał piłkę setową przy 24:23, ale rywale się obronili, a następnie sami wypracowali przewagę. Ostatecznie KKS wygrał 28:26, a seta asem skończył Dawid Kościanek.

Kolejny set to znowu przewaga gości, którzy odjechali nam nawet do 16:10. Kozieniczanie jednak zagrali dobrą, poukładaną siatkówkę i dogonili rywali. Siłą KKS-u okazała się zagrywka i dzięki temu elementowi nasi juniorzy wygrali 25:21.

Czwarta odsłona pokazała, że rywale byli już rozbici. Zaczęliśmy od prowadzenia 10:0 (!), a Kacper Drewnik cały czas uprzykrzał życie przyjmującym. Warto też podkreślić, że Patryk Bednarczyk kończył wszystkie piłki w ataku. Seta wygraliśmy 25:10, a cały mecz 3:1.

Wicelider w Kozienicach

– Bardzo cieszy zwycięstwo i to za 3 punkty, ale najbardziej cieszy to, że chłopaki pokazali, że potrafią podnieść się z ciężkiego wyniku i wygrywać sety. W czwartym secie pokazaliśmy jak mocny zespół mamy, a każdy z chłopaków, który wchodził na zmiany poprawiał jedynie grę. Cały czas walczymy o miejsce w play-offach i dzięki temu zwycięstwu jesteśmy o krok bliżej – komentuje trener Maciej Łuczyński.

Po trzech kolejkach kozieniczanie mają 6 punktów i są wiceliderem tabeli. Kolejny mecz w ramach II mazowieckiej ligi juniorów rozegrają 10 października w Garwolinie, gdzie zmierzą się z miejscową Dwójką.

Energii naszym młodym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KKS Kozienice – GKS Jaguar Wolanów3:1 (21:25, 28:26, 25:21, 25:10)
KKS (wyjściowy skład): Kacper Drewnik, Kacper Orzechowski (Kapitan), Patryk Bednarczyk, Bartek Hołuj, Mikołaj Mikliński, Bartosz Fila, Patryk Klimowicz (libero)