(Zdjęcia) Wyjazdowa wygrana naszych juniorów. Pewne trzy punkty

Juniorzy KKS-u Kozienice pokonali w sobotę na wyjeździe rywali zza miedzy – PTS Pionki. Podopieczni Macieja Łuczyńskiego pewnie wygrali 3:0 i dalej mają szanse na walkę w play-offach.

Chłopaki pewnie zagrali swoje i w każdej partii wypracowali sobie bezpieczną przewagę. W rezultacie wygrywali sety kolejno do 15, 18 i 11 punktów. Nie ma co ukrywać, byli faworytami tego starcia i udowodnili to na parkiecie.

Pierwszy set zaczęli dobrze zagrywką. Było 7-1 i spokojnie kontrolowali mecz. W przyjęciu bardzo dobrze zagrał Bednarczyk, a w ataku wszystko kończył Orzechowski. Drugi set to dłuższa gra punkt za punkt, ale w końcówce lepsza zagrywka i obrona pozwoliła nam na wygranie tej odsłony.

Trzeci set to formalność. Skutecznie graliśmy zagrywką, wyblokiem i atakiem. Bednarczyk i  Hołuj bardzo dobrze radzili sobie w przyjęciu, a Kacper Drewnik dobrze dysponował piłki. Efektownym atakiem w trzeci metr seta i mecz zakończył Kapitan Orzechowski.

– Cieszy wygrana za 3 punkty, dzięki czemu jesteśmy nadal w walce o play-off. Coraz lepiej wygląda nasza gra, praktycznie w każdym elemencie. Muszę też pochwalić postawę całej drużyny – komentuje Maciej Łuczyński

Następny mecz naszych juniorów już w niedzielę, 24 października. W hali przy ul. Głowaczowskiej zmierzą się z KS Raszyn w ramach IV ligi seniorów. Kolejny mecz juniorski chłopaki rozegrają 30 października. U siebie podejmą lidera grupy – KPS Siedlce.

Energii naszym młodym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.

PTS Pionki – KKS Kozienice 0:3 (15:25, 18:25, 11:25)