Dobry występ naszych młodziczek na turnieju w Kozienicach. Jest pierwsze miejsce

Młodziczki Enei KKS-u Kozienice wygrały turniej „Mikołaj z Eneą”, który rozegrano w sobotę, 4 grudnia, w naszym mieście.

Organizatorem turnieju był klub UKS Jedynka Kozienice. Poza ekipami z naszego miasta, udział w rywalizacji wzięła również UKS Beta Pionki. Dla podopiecznych Janusza Rdułtowskiego była to okazja do sprawdzenia formy zespołu po przerwie spowodowanej kwarantanną.

Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, a zespoły rywalizowały w dwóch setach bez względu na wynik (bez ew. decydującego seta). W pierwszym meczu nasze dziewczyny zmierzyły się z Betą. Bardzo dobra dyspozycja w polu serwisowym, skuteczna gra na siatce oraz mała ilość błędów nie pozwoliły drużynie z Pionek na nawiązanie walki. Obie partie KKS wygrał pewnie, kolejno do 12 i 17.

W drugim meczu KKS zmierzył się z gospodyniami UKS Jedynką. Po bardzo wyrównanej grze w pierwszym secie, w końcówce minimalnie lepszy okazał się KKS, wygrywając do 23. Drugi set to punkty seriami zdobywane z obu stron. Tu w końcówce lepiej zagrały gospodynie wygrywając do 19.

W ostatnim meczu Jedynka dość niespodziewanie uległa zespołowi Bety 0:2, zajmując 3 .miejsce. Dzięki wygranej Pionki uplasowały się na 2. pozycji, a KKS bez porażki zasłużenie zajął 1. miejsce.

Kolejny sprawdzian już we wtorek, podczas Memoriału im. T. Machnio rozgrywanego w Pionkach.

Energii naszym młodym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice. Sobotni turniej wspierała Enea.

KKS – Beta 2:0 (25:12, 25:17)
Jedynka – KKS 1:1 (23:25, 25:19)
Jedynka –  Beta 0:2