post

Siatkarki KKS-u z szansami na półfinały mistrzostw Mazowsza w mini siatkówce!

Nasze najmłodsze zawodniczki bardzo dobrze radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach mistrzostw Mazowsza w „dwójkach”. Za nimi kolejne dwie rundy eliminacji.

Jak pisaliśmy, po bardzo dobrym występie w turnieju rozstawieniowym, dziewczyny rozpoczęły zmagania od I ligi. W turnieju rozegranym 6 marca dziewczyny zmierzyły się z siedmioma zespołami, z Lesznowoli (UKS Lesznowola 1, 2, 3, 4) oraz z Warszawy  (Atena 1, 2 i Sparta 1). Utrzymanie w pierwszej lidze miały zagwarantowane najlepsze 4 zespoły. Niestety wygrane tylko 2 spotkania (z Lesznowolą 3 i 4) pozwoliły na zajecie 6. miejsca w grupie, co oznaczało, że kolejny turniej KKS zagra w II lidze.

Drugą rundę eliminacji rozegrano 27 marca. Tym razem najlepsze dwa zespoły miały uzyskać awans do I ligi, a dwa ostatnie spadały do III ligi. Obok Lesznowoli (2, 3, 4), w naszej grupie znalazły się: SPS Konstancin, Nike Ostrołęka 1, Akademia Wójtowicza oraz Dębina Nieporęt. Tym razem podopieczne Janusza Rdułtowskiego po bardzo dobrej grze wygrały 6 z 7 meczów, ulegając jedynie po zaciętym spotkaniu drużynie z Konstancina (14:16). Wygrana w ostatnim meczu z Akademią Wójtowicza (18:16) przypieczętowała drugie miejsce w grupie i powrót do pierwszej ligi. To na tym poziomie zagramy w ostatnim turnieju eliminacyjnym.

W każdym turnieju drużyny, w zależności od ligi w której występują i zajętego miejsca, otrzymują punkty do rankingu. 12 czołowych zespołów zmierzy się 8 maja w półfinałach mistrzostw Mazowsza. Aktualnie kozieniczanki maja na swoim koncie 194 punkty, co daje im 11. miejsce. Dzięki awansowi do pierwszej ligi nasze dziewczyny zachowują realne szanse, by znaleźć się wśród czołowych drużyn Mazowsza. Młodziczki KKS-u występują w składzie: Kamila Wolszczak, Natalia Sucherman, Iga Strąg.

Ostatni turniej eliminacyjny odbędzie się 24 kwietnia w Mysiadle. Trzymamy kciuki.