post

Nasze siatkarki awansowały do półfinału!

W niedzielę, 24 kwietnia, odbył się ostatni z trzech turniejów eliminacyjnych mini piłki siatkowej dziewcząt w kategorii „dwójek”. KKS po raz kolejny rywalizował w pierwszej lidze. Nasze dziewczęta, mimo silnej obsady, powalczyły i zapewniły sobie grę w Półfinałach Mistrzostw Mazowsza.

Była to ostatnia szansa na zdobycie punktów do rankingu (przed turniejem nasze zawodniczki zajmowały 11. miejsce, a awans uzyskiwało 12 najlepszych zespołów) i zapewnienie sobie udziału w półfinałach.

Mimo ambitnej postawy i walki o każdą piłkę podopieczne Janusza Rdułtowskiego wygrały jedno z siedmiu spotkań (KKS – Akademia Wójtowicza 15:7), w pozostałych meczach musiały uznać wyższość rywalek (KKS – Dębina Nieporęt I 6:15; KKS – Dębina Nieporęt II 4:15, KKS – UKS Lesznowola 10:15, KKS – Atena Warszawa 14:16, KKS – Sparta Warszawa 9:15 oraz KKS – Konstancin Jeziorna 12:15).

Z jednym zwycięstwem nasze dziewczyny zakończyły turniej na 7. miejscu zgarniając kolejne 88 punktów do rankingu i przesuwając się w klasyfikacji generalnej na 9. pozycję.

Awans do półfinału uzyskało 24 zespoły z pośród 149 sklasyfikowanych w rozgrywkach. Niewątpliwie jest to ogromny sukces naszych najmłodszych siatkarek. W półfinale zespoły podzielone są na 4 grupy. KKS zmierzy się w grupie A z drużynami: Dębina Nieporęt I, LTS I, UKS Lesznowola I, GLKS Nadarzyn II, Beta Błonie II. Turniej zostanie rozegrany 7 maja w Mysiadle, początek o godz. 17:45.

KKS występuje w składzie: Kamila Wolszczak, Natalia Sucherman, Iga Strąg.

Energii naszym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.