post

Podsumowanie sezonu 2021/22. Co sądzi Kapitan KKS-u?

Emocje po rozgrywkach w nowej grupie 2 powoli opadają, teraz przyszła pora na podsumowania dorobku naszych drugoligowców. Na naszej stronie rozpoczynamy cykl tekstów poświęconych sezonowi 2021/22. Na początek o wrażenia pytamy kapitana KKS-u – Wojtka Raneckiego.

Jak oceniasz pierwszy sezon w nowej grupie?

Wojtek Ranecki: Myślę, że dla mnie, dla drużyny i dla całego klubu było to nowe doświadczenie. Mieliśmy w grupie wiele nowych zespołów w porównaniu do poprzednich sezonów. Ekipy prezentowały zbliżony poziom, a walka była bardzo wyrównana. Każdy przeciwnik był bardzo groźny na własnym parkiecie.

Czy jesteś zadowolony z wyniku, jaki udało się osiągnąć?

Na pewno nie jesteśmy do końca zadowoleni z tego 6. miejsca. Apetyty były większe! Na takim wyniku zaważył prawdopodobnie słabszy początek sezonu w naszym wykonaniu. Przegraliśmy kilka ważnych meczów w pierwszych kolejkach, a potem było ciężko gonić czołówkę. Ponadto, w drugiej części sezonu, mieliśmy w drużynie kilka absencji spowodowanych kontuzjami lub chorobami. To wszystko złożyło się na dość przeciętny wynik.

Które mecze były dla Was najtrudniejsze?

Najtrudniejsze były… wszystkie spotkania przegrane przed własną publicznością. Nasi kibice zawsze nas licznie i gorąco wspierali. W imieniu całej drużyny chcę serdecznie podziękować wszystkim kibicom i zaprosić ich na mecze w kolejnym sezonie.

Jak myślisz, co można zrobić lepiej w kolejnym sezonie?

Na pewno musimy lepiej wystartować, skuteczniej wejść w te rozgrywki. A poza tym? Odnieść więcej zwycięstw, unikać urazów i poprawić pozycję w tabeli.

Sezon 2021/22 w liczbach:
22
mecze rozegrane w ciągu rundy zasadniczej
84
sety
5
tie-breaków
10
wygranych
33
punkty na naszym koncie
1823
małe punkty
6
miejsce w bardzo mocniej grupie nr 2

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice!