post

Mistrzostwa Mazowsza w Mini-Siatkówce. Dobry występ dziewczyn w półfinałach

Na etapie półfinałów siatkarki KKS-u zakończyły swój udział w Mistrzostwach Mazowsza w Minipiłce siatkowej w kategorii „dwójki”. Dziewczyny znalazły się w gronie 24 najlepszych zespołów na Mazowszu, co niewątpliwie jest ogromnym sukcesem (na starcie rozgrywek stanęło blisko 150 dwójek z województwa).

Nasze dziewczyny, 7 maja, w walce o finał zmierzyły się w grupie A z siatkarkami: Dębiny Nieporęt I, LTS Legionowii I, Lesznowoli I, Bety Błonie II oraz GLKS-u Nadarzyn II. Do awansu do ścisłego finału zabrakło niewiele. Kozieniczanki zajęły 4. miejsce w grupie, odnosząc zwycięstwa z Betą oraz Nadarzynem, przegrywając z Dębiną i Lesznowolą. Kluczowa okazała się porażka w pierwszym meczu z Legionowią, LTS dzięki wygranej zapewnił sobie 3. miejsce w grupie premiowane awansem do finałów.

Przypominamy, że rozgrywki rozpoczęły się turniejem rozstawieniowym 20 lutego, po którym to KKS trafił do pierwszej ligi. I to właśnie na najwyższym poziomie rozegrał 2 z 3 turniejów eliminacyjnych. Dobre wyniki pozwoliły dziewczynom zakwalifikować się do turnieju półfinałowego.

– Mimo że nie udało nam się awansować do finałów, (zabrakło naprawdę niewiele ponieważ drużyna LTS była jak najbardziej w naszym zasięgu), wynik jaki dziewczyny osiągnęły jest bardzo dobry, podobnie jak nasza gra na przestrzeni całych rozgrywek. Z każdym meczem dziewczyny radziły sobie coraz lepiej i widać było poprawę, szczególnie w ofensywie, gdzie na początku mieliśmy problemy z kończeniem własnych akcji. Natomiast w ostatnich dwóch turniejach graliśmy agresywniej i przede wszystkim skuteczniej. Duża liczba rozegranych spotkań na pewno pomoże dziewczynom w dalszym rozwoju i zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych rozgrywkach. Już 21 maja zaczynamy rozgrywki w Saskiej Lidze Dwójek. Będzie to kolejna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na boisku, nie tylko dla Kamili, Natalki i Igi, które reprezentowały KKS w rozgrywkach mazowieckich, ale również dla mniej doświadczonych zawodniczek, które po raz pierwszy będą miały okazję rywalizować na siatkarskich parkietach – komentuje trener Janusz Rdułtowski.

Energii naszym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KKS Kozienice: Kamila Wolszczak, Natalia Sucherman, Iga Strąg