post

Kolejny dobry występ młodziczek. Tym razem w Radomiu

W sobotę, 7 maja, w Radomiu został rozegrany drugi Turniej Partnerstwa Radomki Radom. Dla naszych młodziczek była to kolejna okazja do sprawdzenia formy.

W zawodach udział wzięło sześć ekip podzielonych na dwie grupy. W grupie A, obok pierwszego składu Radomki znalazły się dziewczyny z Kozienic oraz Iłży. W grupie B zagrały natomiast zawodniczki z Szydłowca, Pionek oraz drugi skład Radomki.

W pierwszym meczu KKS mierzył się z gospodarzem – Radomką I. Nasze młodziczki pewnie wygrały dwa sety (do 17 i 18), kontrolując przebieg spotkania i rewanżując się tym samym za niedawną porażkę w Kozienicach. W drugim meczu Iłża uległa gospodyniom turnieju 1:2.  Przed ostatnim meczem każda z ekip miała szansę na awans do półfinałów. Podopieczne Janusza Rdułtowskiego szybko rozwiały wątpliwości, po raz kolejny prezentując dobrą grę na boisku i niezagrożenie wygrały drugi mecz 2:0 (do 16 i 15).

W półfinale KKS zmierzył się z Radomką II, która zajęła 2 miejsce w grupie B. Ponownie, dzięki wysokiej skuteczności w każdym elemencie, kozieniczanki kontrolowały przebieg spotkania, odnosząc trzecie zwycięstwo tego dnia 2:0 (15, 13). W drugim półfinale drużyna z Szydłowca (zwycięzca grupy B) bez problemów pokonała gospodynie z pierwszego zespołu również 2:0 (17, 15).

W finale kozieniczanki podbudowane dobrą grą i wcześniejszymi zwycięstwami nie dały większych szans koleżankom z Szydłowca zwyciężając 2:0 (19, 14).

– Sezon halowy zbliża się do końca. Cieszy mnie dobra gra dziewczyn. W ostatnim czasie rozegrały sporo meczów, zdecydowaną większość wygrały, poziom naszej gry w porównaniu do początku sezonu zdecydowanie poszedł do góry w każdym elemencie, a co najważniejsze jesteśmy w stanie w każdym kolejnym spotkaniu ten poziom utrzymywać – mówi trener Janusz Rdułtowski

KKS Kozienice: Oliwia Sucherman, Matylda Kusio, Wiktoria Wolszczak, Magda Jarosińska, Marysia Wicher, Zuzia Dropia, Amelia Szczepanik, Julia Strojek, Nikola Barańska.

Pod nieobecność trenera Janusza Rdułtowskiego opiekę nad zawodniczkami sprawowała Kinga Jagiełło.