post

Dwa zwycięstwa i porażka młodziczek w pierwszym turnieju ligowym

W sobotę, 15 października, w hali kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu rozegrano pierwszy z czterech turniejów Mazowieckiej Ligi Młodziczek. Po turnieju rozstawieniowym nasze najmłodsze zawodniczki rozpoczęły rywalizację w grupie VIII. W Kozienicach, oprócz gospodyń, zagrały: UKS Beta Pionki, Wisła Płock oraz KS Saska Warszawa II.

W pierwszym meczu KKS mierzył się z drużyną ze stolicy. Dzięki dobrej grze w polu serwisowym i skutecznej grze na siatce, nasze młodziczki pewnie pokonały Saską 2:0, kontrolując przebieg spotkania i wygrywając do 18 i 20.

W drugim meczu rywalem KKS-u był zespół z Płocka. Było to najbardziej zacięte, pełne emocji spotkanie rozgrywane tego dnia w hali KCRiS. Jak się później okazało, był to również mecz o pierwsze miejsce w grupie i awans do wyższej ligi. Pierwszy set to ponownie kapitalna gra naszej drużyny w polu serwisowym. Rywalki miały duże problemy z przyjęciem zagrywek, popełniając sporo błędów; wygraliśmy go do 18. W drugiej odsłonie role się odwróciły i to przeciwniczki zaczęły serwować lepiej, dorzuciły kilka skutecznych ataków w kontrze i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa do 19. Początek tie-breaka to sporo prostych, niewymuszonych błędów po stronie KKSu, dzięki czemu Płock już na starcie uzyskał kilkupunktową przewagę (8:2), której nie oddał już do końca, wygrywając do 7 i całe spotkanie 2:1. Finalnie to pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w grupie.

W trzecim meczu KKS pewnie pokonał zespół z Pionek 2:0 (25:6; 25:6). Przeciwniczki miały duże problemy z przyjęciem piłki oraz rozegraniem pierwszej akcji. Drugie zwycięstwo dało naszym dziewczynom 2. miejsce w grupie. KKS zostaje w lidze VIII i 19 listopada znów powalczy o awans w kolejnym turnieju ligowym młodziczek.

KKS reprezentowały: Dominika Zapora, Maja Maćkula, Zosia Dropia, Alicja Filipek, Zosia Lenarczyk, Wiktoria Wolszczak oraz Kamila Wolszczak.

KKS Kozienice – KS Saska II Warszawa 2:0 (25:18, 25:20)
KKS Kozienice – Wisła Płock 1:2 (25:18, 19:25, 7:25)
KKS Kozienice – UKS Beta Pionki 2:0 (25:6; 25:6)

Energii naszym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.