Liga młodziczek. Dobre występy i awans naszych młodych siatkarek

Za nami drugi turniej w ramach Mazowieckiej Ligi Młodziczek. W niedzielę, 20 listopada, w hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej zmierzyły się: KKS Kozienice, KS Saska II Warszawa, Metro II Warszawa oraz MKS Olimp II Mińsk Mazowiecki. Kozieniczanki wygrały turniej i awansowały z 8. do 7 ligi.

W pierwszym meczu młodziczki KKS-u podejmowały drużynę Saskiej Warszawa (dobrze nam znanej z poprzedniego turnieju w Kozienicach, gdzie wygraliśmy 2:0). Tym razem rywalki wyżej zawiesiły poprzeczkę i dzięki dobrej grze w polu serwisowym wygrały pierwszą odsłonę do 12. Na szczęście KKS szybko się pozbierał i po dość niepewnym pierwszym secie, dziewczęta uspokoiły grę, same przejęły inicjatywę na zagrywce, uzyskując kilkupunktową przewagę w środku seta i mimo ambitnej postawy rywalek wygrały drugą odsłonę do 22. Tie break to gra punkt za punkt, przy zmianie stron KKS prowadził 1 punktem (8:7), jednak w końcówce lepiej z emocjami poradziły sobie nasze dziewczyny i od stanu 11:10 punktowały już tylko młode kozieniczanki.

W drugim meczu rywalkami KKS-u były siatkarki z Mińska. Obydwa sety miały podobny przebieg. Dzięki mocnym zagrywkom nasze dziewczyny szybko uzyskiwały kilkupunktową przewagę na początku, aby spokojnie prowadzić grę. W pierwszej partii zdarzył nam się co prawda spadek koncentracji (prowadziliśmy 23:13, a seta wygraliśmy do 19), ale w drugiej odsłonie podopieczne Janusza Rdułtowskiego zagrały solidnie do końca, wygrywając do 14, a cały mecz 2:0.

Ostatnim rywalem KKS-u była druga drużyna ze stolicy – Metro. Przebieg meczu był niemal identyczny jak w starciu z Olimpem. Mocne zagrywki z naszej strony, dzięki którym uzyskiwaliśmy kilkupunktową przewagę, mniej błędów własnych oraz skuteczniejsza gra na siatce pozwoliły kozieniczankom spokojnie prowadzić grę i pewnie pokonać gości 2:0 (18; 15).

Z kompletem zwycięstw KKS awansował do 7. ligi. Trzeci turniej Mazowieckiej Ligi Młodziczek zaplanowano w dniach 10-11 grudnia.

KKS Kozienice wystąpił w składzie: Dominika Zapora, Zosia Lenarczyk, Alicja Filipek, Wiktoria Wolszczak, Kamila Wolszczak, Maja Maćkula, Zosia Dropia, Natalia Szewc, Lena Amerek.

KKS Kozienice – Saska II Warszawa 2:1 (12:25, 25:12, 15:10)
KKS Kozienice – MKS Olimp II Mińsk Mazowiecki 2:0 (25:19, 25:14)
KKS Kozienice – KS Metro II Warszawa 2:0 (25:18, 25:15)