post

Nasze juniorki wywalczyły ligowy punkt

Juniorki KKS-u Kozienice mają na swoim koncie pierwsze wygrane sety i pierwszy punkt w debiutanckim sezonie II Mazowieckiej Ligi Juniorek. W niedzielę, 27 listopada, przegrały na własnym parkiecie 2:3 z UKS Esperanto.

Mecz zaczął się od naszych błędów na zagrywce i kolejnych w przyjęciu. W efekcie rywalki szybko odjechały i wygrał tego seta do 13. O wiele więcej dziewczyny powalczyły w kolejnej odsłonie, a po walce punkt za punkt wygrały do 23. Był to pierwszy zwycięski set w lidze dla naszego zespołu.

Trzeci set to zbytnie rozluźnienie naszej ekipy i pewna wygrana rywalek. Do gry wróciliśmy w czwartej odsłonie, a dzięki bardzo dobrej zagrywce nasze juniorki wygrały do 18, zdobywając pierwszy ligowy punkt.

TIe-break to niestety duża nerwowość po naszej stronie siatki. Kilka prostych błędów i zepsute zagrywki przełożyły się na wygraną rywalek do 8.

– Wynik 2:3 dał nam pierwszy punkt w tabeli i pokazał, że cierpliwa praca popłaca i warto było czekać tak długo na pierwsze wygrane sety – komentuje trenerka Monika Lipińska-Jeziorowska.

Do końca sezonu dziewczynom pozostały dwa spotkania. Energii naszym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KKS Kozienice – UKS Esperanto 2:3 (13:25, 25:23, 7:25, 25:18, 8:15)
KKS: Tyśkiewicz Ania, Kudła Paula, Baran Zuzia, Dropia Zuzia, Wiśniewska Maja, Wiśniewska Wiktoria, Gola Andżela, Fila Oliwia i Cesarczyk Aleksandra