post

Derby Kozienic dla kadetek KKS-u

Kadetki KKS-u Kozienice wygrały derbowe spotkanie z UKS-em Jedynką Kozienice w ramach rozgrywek II Mazowieckiej Ligi Kadetek. Mecz rozegrano w sobotę, 26 listopada, w hali PSP nr 1 w Kozienicach. Podobnie jak w październiku, znów zobaczyliśmy pięć setów i ponownie górą były podopieczne Janusza Rdułtowskiego.

Naturalne jest, że derbowe spotkania budzą szczególnego rodzaju emocje. W tym meczu przełożyło się to na dużą liczbę błędów własnych, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie siatki. Do połowy setów drużyny wymieniały się prowadzeniem, by w końcówkach – głównie dzięki mocnym zagrywkom – uzyskiwać przewagę i rozstrzygać poszczególne partie na swoją korzyść.

Nie inaczej było w piątym secie, gdzie przy zmianie stron KKS prowadził 8:7. Po chwili dziewczyny dorzuciły kilka mocnych serwisów. Przy wykorzystaniu problemów UKS-u w przyjęciu, wygrały tie-break do 10, a całe spotkanie 3:2.

Przed nami ostatnie spotkanie w II lidze kadetek. W niedzielę, 4 grudnia, w hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej KKS podejmie lidera grupy A – drużynę Akademii Wójtowicza z Warszawy. Zapraszamy na trybuny.

KKS Kozienice – UKS Jedynka Kozienice 3:2 (19:25, 25:21, 24:26, 25:16, 15:10)