post

Nasze najmłodsze zawodniczki rozpoczęły rywalizację

Ruszyły rozgrywki minisiatkówki na Mazowszu. W sobotę, 28 stycznia, w Mysiadle rozegrano turniej rozstawieniowy „Dwójek” i „Trójek”. Był to pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów i nie mogło tam zabraknąć naszych młodych reprezentantek.

Dwójki

KKS reprezentowała dwójka w składzie : Zuzanna Bloch oraz Nikola Szewc. Dziewczyny trafiły do grupy K (do rozgrywek zgłosiło się 171 zespołów z Mazowsza), w której rywalizowało 7 dwójek. Poziom drużyn był bardzo zbliżony. Ostatecznie KKS zgromadził 8 punktów, podobnie jak dwa inne zespoły. Dziewczyny wygrały 4 z 6 spotkań (jeden mecz zakończył się walkowerem, bo SMS Warszawa 2 nie dojechała), a dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów zajęliśmy 2 miejsce w grupie.

Naszą grupę wygrała dwójka z Wyszkowa, nieznacznie pokonując Zuzię i Nikolę 17:15. Drugiej przegranej tego dnia nasze dziewczyny doznały z zespołem Radomki Radom (8:15). Bez problemów natomiast pokonały drużyny z: Warki (15:8), Ostrołęki (15:2) oraz Nieporętu (15:5). Musimy zaznaczyć, że Zuzia i Nikola startują w rozgrywkach z koleżankami o rok starszymi od siebie. Tym bardziej cieszy ich dobra postawa na boisku.

Trójki

Do rywalizacji w trójkach przystąpiło 91 drużyn, a wśród nich KKS. Dziewczyny, w składzie: Kamila Wolszczak, Natalia Sucherman, Iga Strąg, Zosia Łapińska, Karolina Tarczyńska trafiły do grupy F. Każda z grup liczyła 6 zespołów.

Wygrywając 4 z 5 spotkań nasze zawodniczki zapewniły sobie 2. miejsce w grupie, tuż za Spartą Warszawa, z którą po zaciętym i emocjonującym meczu przegraliśmy 20:22. Pozostałe mecze podopieczne Janusza Rdułtowskiego wygrały bardzo pewnie, nie dając szans przeciwniczkom. Wyszków pokonaliśmy do 6 pkt, Mińsk Mazowiecki do 4, Iskrę Warszawę do 7, a Radomkę do 8 (trójki grały do 21 punktów).

Kolejny turniej dla naszych najmłodszych zawodniczek już 5 marca. Trzymamy kciuki. Energii naszym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.