Młodziczki i kadetki zakończyły rozgrywki. Podsumowanie sezonu

Nasze młode zawodniczki prowadzone przez trenera Janusza Rdułtowskiego zakończyły ligowe zmagania. Na naszej stronie podsumowujemy ich występy w II lidze mazowieckiej kadetek oraz w lidze młodziczek.

Kadetki

Od września do grudnia nasze kadetki rywalizowały w grupie A. W 10 meczach zgromadziły na swoim koncie w sumie 11 punktów. Dwukrotnie wygrały z UKS-em Jedynką Kozienice oraz z rywalkami zza miedzy, czyli UKS-em Betą Pionki. Ostatecznie pozwoliło im to na zajęcie 4. miejsca w grupie i zakończenie rozgrywek na tym etapie.

Do dalszej fazy awansowały trzy najlepsze zespoły z grup A i b. W naszym przypadku były to: Akademia Wójtowicza (z kompletem zwycięstw), MUKS Radomka Radom oraz UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki.

Młodziczki

Z kolei młodziczki rywalizowały od końca września do połowy stycznia. W tym okresie KKS rozegrał łącznie 14 spotkań w trakcie 5 turniejów. W turnieju rozstawieniowym, rozegranym w Radomiu, nasza drużyna dwukrotnie schodziła z parkietu pokonana. Po porażkach z Radomką (0:2) oraz Spartą Grodzisk Mazowiecki (1:2), KKS trafił do VIII ligi.

Pierwszy turniej ligowy został rozegrany w Kozienicach. Nasze młodziczki wygrały 2 z 3 meczów (z Betą Pionki oraz Saską Warszawa), nieznacznie ulegając drużynie z Płocka po tiebreaku. Kolejny turniej rozgrywany był również w Kozienicach. Tym razem KKS pokonał wszystkich rywali (po raz kolejny Saską Warszawa, tym razem w tiebreaku, Metro Warszawa oraz Olimp Mińsk Mazowiecki). Z kompletem punktów KKS awansował do VII ligi.

Trzeci turniej rozegrano w Grodzisku Mazowieckim. Po porażce z Iskrą Warszawa oraz dwóch przegranych tiebreakach z gospodyniami – Spartą Grodzisk oraz Plasem Warszawa kozieniczanki zajęły 4. miejsce i wróciły do VIII ligi. Ostatni turniej ponownie odbył się w Kozienicach. Pewne zwycięstwo z Metrem Warszawa oraz niestety znów przegrane w tiebreaki, tym razem z Garwolinem oraz Saską Warszawa uplasowały nasz zespół na 3. miejscu.

Co ciekawe do rozstrzygnięcia połowy meczów KKS-u potrzebny był trzeci set. Niestety, na siedem rozegranych tie-breaków, tylko raz podopieczne Janusza Rdułtowskiego schodziły z parkietu w roli wygranych.