post

Młode siatkarki KKS-u z awansem do półfinału Mistrzostw Mazowsza!

W niedzielę, 16 kwietnia, w Mysiadle rozegrano ostatni turniej eliminacyjny Mistrzostw Mazowsza w Minisiatkówce. Nasza „Trójka” przypieczętowała awans do półfinału.

KKS reprezentowały: Zuzia Bloch i Nikola Szewc („dwójki”) oraz Kamila Wolszczak, Natalia Sucherman, Iga Strąg, Karolina Tarczyńska oraz Zosia Łapińska („trójki). Zuzia i Nikola zagrały w 4. lidze, wygrywając 5 z 7 meczów i zajęły 2. miejsce w grupie. Finalnie uplasowały się za Atenami Warszawa, a o wyniku decydowały małe punkty. Należy podkreślić bardzo dobry występ naszych najmłodszych siatkarek, które z turnieju na turniej grają coraz lepiej. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na 26. miejscu wśród 90 drużyn.

Nieco gorszy występ zaliczyły ich niewiele starsze koleżanki, które rozgrywały turniej w 1. lidze. Dziewczyny wygrały 1 z 5 spotkań i zajęły 5. miejsce. Jednak dobra gra „trójki” w poprzednich turniejach oraz ostatni występ w 1. lidze zagwarantowały im awans do turnieju półfinałowego z 7. miejsca. W półfinałach zagrają najlepsze 12-tki po turniejach z Mysiadła i Międzyborowa. Te zaplanowano na 14 maja. Nasz zespół ponownie uda się do Mysiadła, gdzie zmierzy się z Nadarzynem, Radomką Radom, Orlętami Raszyn, Spartą Grodzisk Mazowiecki oraz Lesznowolą. Trzymamy kciuki.

Energii naszym młodym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.