post

Regionalna Liga Młodzieżowa Enea Cup. Za nami kolejne turnieje

Rozgrywki Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup nabierają rumieńców. W kwietniu zorganizowaliśmy i rozegraliśmy kolejne dwa turnieje. Frekwencja dopisała, a emocje sportowe sięgały zenitu.

Pierwszy z kwietniowych turniejów odbył się w sobotę, 15 kwietnia. W hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej rywalizowały dziewczęta z roczników 2006 i młodszej. Do sportowej walki przystąpiły cztery zespoły, złożone z zawodniczek na co dzień reprezentujących KKS Kozienice oraz MUKS Joker Kozienice. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki Jokera, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta.

Kolejny turniej adresowany był do dziewcząt urodzonych w 2009 roku (młodziczki) oraz 2012 („dwójki”). W młodziczkach zagrały dwie drużyny z Kozienic, których zawodniczki na co dzień trenują pod okiem Janusza Rdułtowskiego oraz zaprzyjaźniony klub z Pionek. „Starszy” zespół KKS-u, złożony z doświadczonych już zawodniczek, wygrał dwa mecze i zapewnił sobie zwycięstwo w zawodach. Na drugim miejscu zakończyły siatkarki z Pionek, a „młodsze” koleżanki z Kozienic (głównie rocznik 2011) domknęły podium. Warto podkreślić, że był to dla nich debiut w rozgrywkach 6 na 6.

Najwięcej „grania” (60 meczów) tego dnia było w turnieju „dwójek”, do którego zgłosiło się 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. Rywalizowały dziewczynki z KKSu, SOS PSP 3 (Siatkarskie Ośrodki Szkolne) oraz Bety Pionki. W pierwszej fazie zespoły grały jednego seta do 21 punktów. Najlepsze trzy drużyny z każdej grupy awansowały do finału, A gdzie walczyły o miejsca 1-6, drużyny z miejsc 4-6 do finału B i pozostała im walka o miejsca 7-12. Drugą rundę rozgrywano do 15 punktów. Najlepsze tego dnia były: Natalia Sucherman w parze z Wiktorią Czerwonką, które wygrały wszystkie swoje mecze. Tuż za nimi uplasowała się Zuzia Bloch i Nikola Szewc, trzecie miejsce przypadło parze Maja Kłos, Blanka Szczęk. Na koniec zawodów każda z uczestniczek dostała słodki upominek.

– Dzięki współpracy i wsparciu Enei, mamy m.in. możliwość organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Tu świetnym przykładem jest Regionalna Liga Młodzieżowa, dzięki której możemy promować siatkówkę, zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu. Jest to dla nich doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, podnoszenia ich oraz do nawiązania nowych znajomości i po prostu do dobrej zabawy. Cieszy nas duża liczba najmłodszych dzieci, których z roku na rok jest coraz więcej, przekłada się to również na frekwencję, jaką mamy obecnie w grupach treningowych KKS-u – mówi Janusz Rdułtowski, trener najmłodszych grup naszego klubu.

Energii naszym młodym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.