post

(Zdjęcia) Enea Cup. Rozgrywki nabierają tempa. Ekipy rozstawione, za tydzień turniej główny

Za nami kolejne spotkania Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup. W piątek, 26 maja, 22 „dwójki” rywalizowały w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kozienicach, walcząc o jak najlepsze rozstawienie w turnieju głównym.

Piątkowe zmagania były bezpośrednią kontynuacją spotkań rozgrywanych tydzień wcześniej w hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej. Tym razem na parkiecie zameldowało się aż 22 zespoły, co świadczy o dużej popularności tych rozgrywek. Organizujemy je już kolejny sezon z rzędu i wygląda na to, że na stałe wpisały się już do kalendarza imprez sportowych w naszym mieście.

Wyniki spotkań z 19 i 26 maja pozwolą na przydzielenie młodych siatkarek do grup docelowych w trakcie głównego turnieju, który zaplanowano na pierwszy weekend czerwca. Na tym etapie gra będzie toczyła się już o nagrody, chociaż to nie one są tu najważniejsze.

Organizacja rozgrywek Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup możliwa jest dzięki dobrej współpracy z naszym sponsorem tytularnym – Eneą. Wspólnie dbamy o rozwój siatkówki w naszym mieście i popularyzację tej dyscypliny, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.