post

(Zdjęcia) Enea Cup. Trwają rozgrywki Regionalnej Ligi Młodzieżowej

Za nami kolejne spotkania w ramach tegorocznej Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup, którą Kozienicki Klub Siatkówki organizuje wspólnie z Eneą Wytwarzanie. W piątek, 19 maja, turniej „dwójek”.

Do rywalizacji zgłosiło się aż 18 zespołów – żeńskich „dwójek”, które podzielono wg wieku na dwie grupy po 9 ekip w każdej (gr. młodsza i gr. starsza). Rozgrywki w grupach odbywają się na zasadzie każdy z każdym, jeden set do 15 punktów (bez gry na przewagi). W piątek rozegrano po 15 spotkań w każdej z grup, czyli łącznie 30 meczów. 26 maja odbędą się pozostałe spotkania tej fazy ligi. Rywalizacja, chociaż przebiegająca w duchu fair play i dobrej zabawy w sportowym klimacie, jest bardzo zacięta, a młode zawodniczki dają z siebie wszystko na parkiecie.

Organizacja rozgrywek Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup możliwa jest dzięki dobrej współpracy z naszym sponsorem tytularnym – Eneą. Wspólnie dbamy o rozwój siatkówki w naszym mieście i popularyzację tej dyscypliny, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Energii naszym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.