post

Ruszają Mistrzostwa Mazowsza w Minisiatkówce

Już w najbliższy weekend rozpocznie się rywalizacja o Mistrzostwo Mazowsza w Minsiatkówce. W sobotę, 10 lutego, zagrają „dwójki” i „trójki”, a w niedzielę rozegrany zostanie turniej rozstawieniowy „czwórek”.


W „dwójkach” KKS reprezentują Zuzia Błoch oraz Nikola Szewc. Dziewczynki pierwszy turniej rozstawieniowy rozegrały 17 grudnia. Z bilansem 6 zwycięstw / 1 porażka zajęły 2. miejsce w grupie. Wśród 71 „dwójek” KKS plasuje się na 13. miejscu. W drugim etapie turnieju rozstawieniowego nasza drużyna powalczy o I ligę.

W „trójkach” nasz klub będą reprezentowały: Blanka Małek, Blanka Szczęk, Julia Seredyn, Alicja Modelewska, Alicja Bohater, Ania Nakończy, Julia Gieka, Maja Kłos, Sandra Hauda, Wiktoria Czerwonka, Łucja Grzyb. Na co dzień dziewczynki szlifują swoje umiejętności. uczestnicząc w ogólnopolskim programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy PSP 3 w Kozienicach. Dziewczyny zadebiutują w oficjalnych rozgrywkach, będzie to okazja do sprawdzenia oraz doskonalenia swoich umiejętności siatkarskich.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w „czwórkach”. Pierwsza drużyna bowiem posiada w swoich szeregach zawodniczki, które w zeszłym sezonie zajęły 7. miejsce na Mazowszu w kategorii „trójek”: Kamila Wolszczak, Zofia Łapińska, Karolina Tarczyńska oraz Iga Strąg. Liczymy na dobre występy dziewczyn w obecnym sezonie. Dla drugiej „czwórki” (Nikola Krawiec, Pola Kopyt, Wiktoria Bomba, Weronika Jastrzębska, Zosia Gazda, Hania Miturska, Zuzia Sztobryn) będzie to debiut i zbieranie cennego doświadczenia, które mamy nadzieję, że zaprocentuje w dalszym etapie szkolenia. O tym jak radzą sobie nasze najmłodsze siatkarki będziemy informować na bieżąco na naszym fanpage oraz na stronie kkskozienice.pl

Więcej grania w weekend

W ten weekend nasze siatkarki czekała solidna porcja grania. W sobotę, 3 lutego, nasze młodziczki rywalizowały w Lesznowoli na ostatnim turnieju ligowym. Walczyły w V lidze z zespołami: UKS Polonez Wyszków, UKS Lesznowola II, Wisła Płock SPS, UKS Victoria Lubowidz.

Z kolei na niedzielę, 4 lutego, zaplanowany został pierwszy w tym roku kalendarzowym turniej w ramach Regionalnej Młodzieżowej Ligi Siatkówki Enea Cup. To cykl zawodów, które od kilku lat organizujemy z naszym sponsorem tytularnym. Rozgrywki mają na celu przede wszystkim wsparcie rozwoju sportowego młodych adeptów siatkówki oraz popularyzację tego sportu. Tym razem do siatkarskiej rywalizacji stanęły „czwórki”.

Energii naszym młodym siatkarzom dodają Enea i Gmina Kozienice.