post

Regionalna Liga Młodzieżowa Enea Cup. Za nami pierwsze granie w tym roku

Za nami pierwszy w 2024 roku turniej rozgrywany w ramach Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea Cup. W niedzielę, 4 lutego, rywalizowano w hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej.

To cykl zawodów, które od kilku lat organizujemy z naszym sponsorem tytularnym. Rozgrywki mają na celu przede wszystkim wsparcie rozwoju sportowego młodych adeptów siatkówki oraz popularyzację tego sportu. Tym razem do siatkarskiej rywalizacji stanęły „czwórki”. Do rywalizacji zgłosiło się w sumie cztery zespoły, które grały na zasadzie „każdy z każdym”, jednego seta, do 25 punktów.

Zawody były okazją do sprawdzenia swojej formy dla zawodniczek KKSu, które już za tydzień rozpoczną walkę w Mistrzostwach Mazowsza w Mini siatkówce w kategorii „czwórek”.

Po rozegraniu wszystkich spotkań tak prezentuje się kolejność zespołów:
I miejsce z kompletem zwycięstwem i 6 punktami: Kamila Wolszczak, Karolina Tarczyńska, Iga Strąg, Nikola Krawiec oraz Zuzia Sztobryn (KKS).
II miejsce z dorobkiem 5 punktów: Ala Jasek, Zuzia Wit, Hania Lenartowicz, Wiktoria Głowicka (MUKS Joker Kozienice).
III miejsce i 4 punkty: Zosia Łapińska, Zosia Gazda, Wiktoria Bomba, Weronika Jastrzębska, Hania Miturska (KKS)
IV miejsce i 3 punkty: Kaja Iwańczyk, Gaja Jędra, Zuzia Barcikowska, Daria Seredyn (MUKS Joker Kozenice).

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za udział, trzymamy kciuki za dobre występy siatkarek KKSu w nadchodzącym sezonie mini siatkówki. I zapraszamy na kolejne turnieje organizowane w ramach Enea Akademii Sportu.