post

Nieudany rewanż juniorek i pierwszy ligowy punkt kadetek

Nasze młode siatkarki rywalizujące w ligach młodzieżowych mają za sobą kolejne spotkania, których stawką były punkty.

Radomka ponownie lepsza od KKS-u

W sobotę, 28 września, w Radomiu juniorki rozegrały swój trzeci mecz ligowy. Rywalem KKS-u były ponownie zawodniczki Radomki. Po porażce 1:3 w na własnym parkiecie, dziewczęta stanęły przed okazją do rewanżu. Niestety, nie był to udany występ naszej drużyny. Tego dnia gra nie układała się w żadnym z elementów, co przeciwniczki skrzętnie wykorzystywały, budując przewagę już na początku każdego seta. Konsekwentna gra radomianek pozwoliła im dość łatwo wygrać drugi mecz przeciwko KKS-owi 3:0 (25:19, 25:17, 25:12).

KKS Kozienice: Julia Strojek, Nikola Barańska, Karolina Szczypiór, Amelka Szczepanik, Zuzia Dropia, Zosia Dropia, Wiktoria Wolszczak, Kamila Wolszczak, Marysia Wicher, Michalina Sztobryn

Pierwszy punkt kadetek

Dużo więcej emocji towarzyszyło spotkaniu  II ligi kadetek, które odbyło się w niedzielę, w Siedlcach. KKS w mocno okrojonym składzie pojechał walczyć o pierwsze ligowe punkty. Ta sztuka udała się już po 2 setach, w których nie obyło się bez problemów, ale jednak wyraźnie lepsze były zawodniczki z Kozienic.

Choć na początku trzeciego seta, rywalki zdołały uzyskać lekką przewagę, to kadetki KKS-u szybko odrobiły straty by w końcówce seta prowadzić 23:21. Kiedy wydawało się, że komplet punktów jest formalnością, kilka dobrych zagrywek rywalek oraz nieskuteczność w ataku naszej drużyny sprawiły, że przegraliśmy 24:26. Wygrany set wyraźnie dodał pewności siebie rywalkom, które z akcji na akcję grały coraz skuteczniej i pewnie wygrały czwartą partię. Tiebreak to seria zagrywek zawodniczki „Ósemki” , z którymi nie mogły poradzić sobie nasze przyjmujące. Rozpoczęliśmy decydującą partie przegrywając 1:8 przy zmianie stron. Tak wysokiego prowadzenie nie udało się już odrobić. Ostatecznie dziewczęta przegrały 5:15, a całe spotkanie 2:3.

KKS Kozienice: Wiktoria Wolszczak, Kamila Wolszczak, Michalina Sztobryn, Blanka Madajczyk, Lena Kulhawiec, Zosia Dropia

Gramy dalej!

A już w sobotę pierwsze ligowe mecze rozegrają młodziczki KKS-u. Dla większości zawodniczek będzie to również debiut w oficjalnych rozgrywkach. Turniej rozstawieniowy rozegramy u siebie, na hali KCRiS, początek pierwszego spotkania godz. 10:00. Zapraszamy do kibicowania. W niedzielę, 6 października, juniorki ponownie zagrają w Radomiu, tym razem przeciwnikiem będzie drużyna Akademii Piłki Siatkowej. Liczymy na udany występ w wykonaniu dziewczyn.