post

Przed nami Puchar Polski. Gramy już w środę

Po raz kolejny Enea KKS Kozienice startuje w rozgrywkach Pucharu Polski. Pierwszy mecz tegorocznej edycji pucharu zagramy u siebie w środę, 2 października, a rywalem naszej drużyny będzie drugoligowy Tubądzin Volley MOSiR Sieradz.

KKS rywalizację w pucharze rozpoczyna od I rundy wstępnej (szczebel centralny), w której zmierzy się z drugoligowym (gr. 3) Sieradzem. Warto wspomnieć, że w historii rywalizacji tych ekip były już mecze o wysoką stawkę. Warto tu wspomnieć półfinałowy turniej o awans do II ligi w sezonie 2015/16. Wówczas podopieczni Marka Grzelczaka pewnie wygrali 3:0, a następnie mieli możliwość zorganizowania turnieju finałowego, który – jak dobrze pamiętamy – zakończył się awansem kozieniczan.

Od tamtego czasu sporo się jednak zmieniło i jak zawsze – wszystko zweryfikuje parkiet. Zwycięzca tego pojedynku awansuje do II rundy wstępnej, przegrany opadnie z rozgrywek. Po II rundzie wstępnej rozgrywana będzie już I runda właściwa, w której zmierzą się drużyny pierwszoligowe oraz dwa zespoły z rundy wstępnej.

Serdecznie zapraszamy na trybuny hali sportowej przy ul. Głowaczowskiej. Początek meczu o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea.