Zaczynamy rewanże. KKS jedzie po trzy punkty

Od wyjazdowego pojedynku z Błękitnymi Ropczyce siatkarze Enei KKS-u Kozienice rozpoczną II rundę fazy zasadniczej. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 7 grudnia.

Bez wątpienia kozieniczanie są faworytem najbliższego pojedynku. Nasza drużyna do tej pory przegrała tylko jeden mecz (z niepokonaną w tym sezonie Avią Świdnik) i z dorobkiem 14 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Atmosfera i forma są bardzo dobre, dlatego podopieczni Marka Grzelczaka będą chcieli przekuć swoje atuty w kolejne trzy oczka.

Z kolei Błękitni notują fatalny sezon. W sześciu pierwszych spotkaniach nie udało im się ugrać nawet jednego seta. Dopiero w ubiegłym tygodniu siatkarze z Ropczyc przełamali się. Mimo iż przegrywali 0:2, to udało im się wygrać 3:2 z Karpatami Krosno i zapisać na swoje konto dwa punkty. Z takim też dorobkiem zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Błękitni z pewnością chcieliby pójść za ciosem, ale każdy inny wynik jak wygrana KKS-u za trzy punkty byłby sporą niespodzianką.

Przypomnijmy, że oba te teamy mierzyły się ze sobą po raz ostatni 5 października w Kozienicach. Wówczas podopieczni Marka Grzelczaka wygrali 3:0, a kolejne sety kończyły się do 13, 12 i 19 punktów. Liczymy na powtórzenie tego wyniku.