Plan wykonany – są trzy punkty. Błękitni postawili jednak opór

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice pokonali na wyjeździe 3:0 KS Błękitnych Ropczyce. W sobotę rywale postawili jednak trudne warunki, a dwa sety kończyły się grą na przewagi. Nie zabrało też wątpliwości co do decyzji sędziów. Najważniejsze jednak, że z Podkarpacia wywieźliśmy kolejne trzy punkty i umocniliśmy się na pozycji wicelidera grupy 6.

W kadrze KKS-u na mecz z Błękitnymi zabrakło Kacpra Kędry i Patryka Walczaka. W wyjściowym składzie znaleźli się natomiast bracia Korycińscy, Daniel Ostrowski, Wojciech Kwiecień, Bartosz Jesień, Marcin Obremski i Robert Głogowski na libero.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla kozieniczan. Szybko objęliśmy prowadzenie, a pierwszego seta KKS wygrał z bardzo dużym zapasem, bo do 15 punktów.

Zupełnie inaczej wyglądały dwie kolejne odsłony. W drugim secie to gospodarze szybko objęli prowadzenie (9:5), a KKS przez niemal całą partię musiał gonić wynik. Nasi zawodnicy kilkukrotnie zbliżali się do rywali, ale dopiero w końcówce partii postawili na swoim, wygrywając ją 26:24. Podobnie wyglądało to w trzeciej odsłonie (6:3, 12:7, 22:18). Kozieniczanie po długiej gonitwie doprowadzili do stanu 24:24, a następnie wygrali grę na przewagi 32:30, a cały mecz 3:0.

Warto zaznaczyć, że poziom prowadzenia meczu przez sędziów pozostawiał sporo do życzenia. Niemniej jednak, zdobyliśmy kolejne trzy punkty i z dorobkiem 17 oczek umocniliśmy się na pozycji wicelidera.

Grali też inni

W sobotę swoje mecze rozegrali także wszyscy nasi grupowi rywale. Po serii porażek przełamali się w końcu zawodnicy Karpat Krosno. W sobotę pokonali 3:0 Extrans Sędziszów Małopolski. Z kolei MOSiR Jasło przegrał u siebie 1:3 z Neobusem Niebylec. Gospodarze ugrali tylko trzecią partię.

Bardzo ciekawie było w Strzyżowie, gdzie tamtejszy Wisłok sprawił nie lada niespodziankę i był bliski pokonania niepokonanego lidera grupy 6 – Avii Świdnik. Gospodarze prowadzili 2:1, ale przegrali 2:3 po tie-breaku. Dla Avii był to pierwszy stracony punkt w tym sezonie.

Za tydzień u siebie

Swój kolejny mecz KKS rozegra w Kozienicach. W sobotę, 14 grudnia, w hali przy ul. Głowaczowskiej podopieczni Marka Grzelczaka podejmą Extrans Sędziszów Małopolski. Początek spotkania o godz. 18.0. Tradycyjnie wstęp wolny. Już dziś zapraszamy.