post

(Wideo) Koszulki KKS-u trafiły do Zambii. Nasi siatkarze wsparli ważną akcję

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice wsparli akcję pomocy dzieciom z Zambii. Publikujemy wideo od uczniów z Afryki, do których trafiły m.in. koszulki naszego klubu.

Akcja „Zambia – misja serca” prowadzona jest przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomiu (w tym przez świetną koordynatorkę Justynę Golę), z którym nasi siatkarze mieli okazję już współpracować. W ramach akcji zbierane są przybory szkolne i artykuły plastyczne, które trafiają do dzieci ze szkół i ośrodków edukacyjnych w Zambii (kraj w południowej Afryce, gdzie około 40% dzieci nie ma dostępu do edukacji). Zawodnicy KKS-u również wsparli to przedsięwzięcie.

Oprócz przyborów, do dzieci trafiły także różnego rodzaju gadżety, a wśród nich koszulki KKS-u z ubiegłego sezonu. Dzieciom bezpośrednio przekazała je misjonarka Magdalena Kowalska. Wszystkich, którzy chcieliby poczytać i dowiedzieć się więcej o całej akcji odsyłamy na fanpage Together in Zambia-Razem w Zambii oraz do grupy Zambia – misja serca. Tam też można się dowiedzieć, jak w indywidualnie wesprzeć tę akcję.

Publikujemy zdjęcia i filmy od dzieci z miejscowości Linda w Zambii, które spotykają się w ośrodku MaggTrice CreatIWE Home. To placówka, gdzie mogą przychodzić dzieci, których rodziców nie stać na posłanie ich do szkół.