post

KKS wraca do gry po świętach. Kierunek Jasło!

Po trzytygodniowej przerwie związanej ze świętami wracają rozgrywki II ligi. Już w najbliższą sobotę siatkarze Enei KKS-u Kozienice zagrają na wyjeździe z ekipą MKS MOSiR Jasło. Podopieczni Marka Grzelczaka jadą powalczyć o trzy punkty.

Po 9. kolejkach MKS MOSiR Jasło zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Nasi rywale wygrali jak dotąd cztery spotkania, z czego dwa po tie-breakach. O tym, że potrafią zaskoczyć, przekonała się ekipa z Sędziszowa, która mimo prowadzenia 2:1, przegrała 2:3 na własnym obiekcie. Siatkarze z Jasła punktują jednak w kratkę, a w ostatniej kolejce udało im się przełamać po serii trzech porażek.

Faworytem sobotniego spotkania bez wątpienia będą kozieniczanie. KKS ma na swoim koncie 20 punktów i zajmuje pozycję wicelidera. Jak zawsze, swoje trzeba będzie jednak udowodnić na parkiecie.

Warto pamiętać, że do końca rundy zasadniczej zostało już tylko pięć meczów, a po drodze czekają nas trudne pojedynki z Avią i Wisłokiem. Tym bardziej w Jaśle trzeba będzie zawalczyć o pełną pulę.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz KKS-u i MOSiR-u zakończył się zwycięstwem kozieniczan 3:1. Prowadziliśmy wówczas 2:0, ale o losach trzeciej i czwartej odsłony decydowała gra na przewagi. W sobotę przydadzą się zatem chłodne głowy i pełne skupienie.

Już dziś zapraszamy też na pierwszy w Nowym Roku mecz w hali przy ul. Głowaczowskiej. 18 stycznia do Kozienic przyjedzie lider tabeli – Avia Świdnik. Szykuje się ciekawe widowisko.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea.

MKS MOSiR Jasło – Enea KKS Kozienice
Sobota, 11 stycznia
Hala MOSiR w Jaśle, ul. Sikorskiego