post

Pierwszy sprawdzian KKS-u przed ligą. Kozieniczanie grali ze Spartą

Dwa sparingowe spotkania rozegrali w sobotę, 5 września, siatkarze Enei KKS-u Kozienice. W hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, podopieczni Marka Grzelczaka zmierzyli się ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Drugoligowcy podzielili się zwycięstwami.

Sparta to zespół występujący w grupie 2 II ligi, z którym nasi zawodnicy mają okazję dość regularnie rywalizować w okresach przygotowawczych do sezonu, m.in. na turniejach czy memoriałach. Tym razem goście zawitali do hali sportowej kozienickiej „Czwórki”.

W sobotę drugoligowe ekipy zmierzyły się dwukrotnie. W obydwu meczach zabrakło atakującego KKS-u Marcina Obremskiego. Na pierwszym spotkaniu nieobecni byli również Maciej Kałasz i Michał Koryciński, z kolei na drugim nie było Kamila Kapusty i Daniela Ostrowskiego.

Obydwa pojedynki wyglądały podobnie. Mogliśmy obserwować wyrównaną grę. Przede wszystkim jednak była to pierwsza okazja dla KKS-u, żeby pograć tuż przed sezonem. Trener Marek Grzelczak cały czas rotował składem i dał pograć wszystkim zawodnikom, a przy okazji testował różne warianty i taktyki. Wynik miał w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Mimo to, KKS wygrał po walce pierwszy mecz 3:1, a w drugim uległ gościom 2:3. Gra kozieniczan wyglądała dobrze. Chwilami widać było pewne braki, ale były to raczej skutki zmęczenia po intensywnym obozie przygotowawczym.

Za tydzień nasi zawodnicy będą mieli kolejną okazję do pogrania z drugoligowcami, tym razem na turnieju w Międzyrzecu Podlaskim.

Przypominamy, że rozgrywki ligowe ruszają już 26 września. Na początek zagramy w hali przy ul. Głowaczowskiej z Hutnikiem Kraków. Z kolei tydzień wcześniej, 19 września, KKS zmierzy się na wyjeździe z Arką Lublin w ramach Pucharu Polski.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea!

Enea KKS Kozienice – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:1
Enea KKS Kozienice – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 2:3