post

Ostatnia prosta przed sezonem. Obóz, sparingi i zmiany kadrowe

Już niespełna miesiąc dzieli siatkarzy Enei KKS-u Kozienice od startu rozgrywek II ligi. Jak co roku, podopieczni Marka Grzelczaka intensywnie przygotowują się do sezonu. Właśnie zakończyli tygodniowy obóz w Kozienicach.

Tegoroczny obóz trwał od 24 do 30 sierpnia. W tym czasie nasi siatkarze trenowali przede wszystkim na obiektach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, tj. w hali przy ul. Głowaczowskiej, na stadionie przy ul. Sportowej czy na terenie krytej pływalni „Delfin” (basen, sauna, siłownia). Przygotowania w naszym mieście możliwe są dzięki wsparciu i gościnności Gminy Kozienice i KCRiS-u, a warunki do treningów stoją na bardzo wysokim poziomie.

W obozie wzięli udział niemal wszyscy zawodnicy – z powodów zawodowych zabrakło jedynie Daniela Ostrowskiego.

Zmiany w kadrze

Jak już informowaliśmy, trzon kozienickiej drużyny został zachowany. Mamy jednak kolejne zmiany personalne. Oprócz Bartosza Jesienia, który ze względów rodzinnych zakończył grę, KKS opuścił również Błażej Czarnecki. Przyjmujący przeniósł się do Arki Lublin (Arka Tempo Chełm) i będzie naszym ligowym rywalem w nadchodzącym sezonie.

W jego miejsce szeregi KKS-u zasilił Piotr Skałbania. 19-latek jest wychowankiem Czarnych Radom, a na swoim koncie ma także grę w SMS-ie Spała; był również w kadrze Polski kadetów. Mierzy 196 cm wzrostu i może grać zarówno na przyjęciu, jak i w ataku. Wraz z Maciejem Kałaszem, który wraca po przerwie do Kozienic, uzupełnią 14-osoby skład naszej drużyny.

Będzie grane

Po zakończeniu obozu KKS wraca do regularnych, sezonowych treningów. W planach są także spotkania sparingowe. Najpierw zagramy dwumecz w Kozienicach ze Spartą Grodzisk Mazowiecki (II liga, gr. 2), a następnie weźmiemy udział w turnieju w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie zmierzymy się z kolejny drugoligowcami: gospodarzami oraz Arką Lublin. Z kolei tuż przed startem ligi, 19 września, KKS czeka wyjazdowy pojedynek z Arką w ramach Pucharu Polski.

Pierwszy mecz ligowy zaplanowany jest na 26 września. Wówczas w hali przy ul. Głowaczowskiej podopieczni Marka Grzelczaka podejmą Hutnika Kraków. Początek o godz. 18.00.

Energii naszym siatkarzom dodaje Enea.