Osłabiony KKS odpadł z Pucharu Polski

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice przegrali w sobotę 0:3 z KS Arką Tempo Chełm i odpadli z Pucharu Polski już w pierwszej rundzie przedwstępnej rozgrywek. Kozienicki zespół zagrał to spotkanie w osłabieniu.

Do Chełma kozieniczanie pojechali z poważnymi brakami na ataku. W spotkaniu nie zagrali ani Marcin Obremski, ani Daniel Ostrowski. Co ciekawe, nieobecny był również pierwszy trener zespołu Marek Grzelczak, a pod jego nieobecność KKS-em kierował drugi trener (i jeden z naszych rozgrywających) Michał Kalita.

Siatkarze KKS-u podeszli do tego spotkania bez większej presji. W pierwszej odsłonie mocno postawili się gospodarzom i powalczyli. Przegrali tego seta jednak do 25. W kolejnych partiach nie było już tak interesująco. Drugiego seta przegraliśmy do 18, a trzeciego do 21 punktów.

Mimo niekorzystnego wyniku, nie ma powodu do wielkich obaw. Dość powiedzieć, że dla KKS-u to spotkanie było przede wszystkim sparingiem przed ruszającymi za tydzień rozgrywkami II ligi. W sobotę trener Michał Kalita dał pograć wszystkim zawodnikom, rotował składem i sprawdzał różne warianty taktyczne. Martwić może jedynie niespecjalna zagrywka naszych zawodników tego wieczoru.

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że po ubiegłorocznej (przykrej dla KKS-u) sytuacji w Pucharze Polski, rozgrywki te straciły dla naszej drużyny na znaczeniu. Przypomnijmy, że wówczas w II rundzie przedwstępnej mieliśmy mierzyć się z drugoligową, drugą drużyną SMS-u Spała. Tymczasem na parkiet wyszli praktycznie sami pierwszoligowcy (z pierwszego składu) i wygrali tamto spotkanie. Od lat w środowisku siatkarskim toczone są dyskusje na temat faworyzowania tej ekipy ze względu na jej szkoleniowy charakter. Co ciekawe, zwycięzca dzisiejszego meczu, czyli Arka zagra w kolejnej rundzie właśnie ze Spałą.

Tymczasem kozieniczanie mogą w pełni skupić się na rozgrywkach ligowych. Te ruszają już za tydzień. Przypomnijmy, że 26 września w hali przy ul. Głowaczowskiej KKS podejmie Hutnika Kraków. Już dziś zapraszamy.

KS Arka Tempo Chełm – Enea KKS Kozienice 3:0 (27:25, 25:18, 25:21)