ALPS 2020: Dobry start juniorów KKS-u

Młodzi siatkarze z drużyny juniorskiej Enei KKS-u Kozienice przystąpili do tegorocznych rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, organizowanych przez Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. W pierwszej kolejce pokonali 2:1 drużynę San Escobar.

Do ligi przystąpiło w sumie 8 drużyn, w tym podopieczni trenera Krzysztofa Łuczyńskiego. Swoje pierwsze spotkanie nasi młodzi siatkarze rozegrali w poniedziałek, 28 września. Ich rywalem był San Escobar.

W pierwszym secie nasza drużyna, pomimo dobrego i wyrównanego początku, pozwoliła odskoczyć rywalom na kilka punktów i ostatecznie przegraliśmy seta do 20. Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia przeciwników i KKS cały czas gonił wynik. San Escobar prowadził 20:15, a chwilę potem 23:18. Końcówka tej partii należała jednak do naszych juniorów. Głośny doping trenera mocno na nich podziałał, bo zdołali doprowadzić do remisu, a następnie wygrać 27:25.

Tie-break nasza drużyna rozpoczęła od prowadzenia 5:0, jednak już po kilku akcjach przeciwnicy zdołali doprowadzić do wyrównania. Było 12:12. Wtedy to popisaliśmy się dwoma szczelnymi i jakże ważnymi blokami, a mecz atakiem ze skrzydła zakończył Kacper Orzechowski. Seta wygraliśmy 15:13, a całe spotkanie 2:1.

Po pierwszej kolejce juniorzy KKS-u plasują się na 4-tym miejscu w tabeli. Za tydzień, 5 października, zagrają z Józio Car-Rent. Początek o godz. 18.00.

Energii naszym młodym siatkarzom dodaje Enea!

Enea KKS Kozienice – San Escobar 2:1 (20:25; 27:25; 15:13)
KKS: Kacper Orzechowski, Patryk Bednarczyk, (K) Jakub Bolek, Jakub Maraśkiewicz, Kacper Drewnik, Filip Kusio, (L) Patryk Klimowicz