KKS wraca do pełnych treningów, w weekend grali inni

Wszyscy siatkarze Enei KKS-u Kozienice są już zdrowi, a drużyna wznawia treningi w pełnym składzie. Pierwszy z nich zaplanowano na wtorek, 27 października. Na ligowe granie jednak jeszcze chwilę poczekamy, bo w terminarzu widnieje przerwa z okazji Dnia Wszystkich Świętych.

Przerwa w grze naszej drużyny spowodowana była kwarantanną, wynikającą z potwierdzonych zakażeń koronawirusem wśród kozienickich siatkarzy. Na szczęście, mimo objawów, chorobę przeszli dość łagodnie.

Z powodu kwarantanny musieliśmy przełożyć dwa spotkania. Mecz u siebie z MOSiR-em Jasło rozegramy dopiero 22 listopada. Ciągle nie znamy jeszcze nowej daty wyjazdowego pojedynku z Błękitnymi Ropczyce.

Regularne ligowe granie nasz zespół wznowi dopiero 7 listopada (weekend 31.10-1.11 to planowa przerwa w rozgrywkach). Podejmiemy wtedy u siebie lidera tabeli – Arkę Lublin. To będzie jedno z tych spotkań, które będą miały bezpośredni wpływ na końcową klasyfikację. Zapowiada się dobre widowisko, więc miejmy nadzieję, że do tego czasu zniesiony zostanie zakaz uczestniczenia publiczności w wydarzeniach sportowych.

W weekend grali inni

W ten weekend rozegrano natomiast wszystkie pozostałe spotkania 5. kolejki, a każdy mecz zakończył się zwycięstwem 3:0 gospodarzy. Karpaty pokonały Hutnika, MOSiR zwyciężył z Extransem, AKS z Gorlicami, a Arka zdemolowała Spartę Kraków.

W tabeli prowadzi Arka z dorobkiem 16 punktów w sześciu meczach. Drugie Karpaty mają 12 oczek w pięciu spotkaniach, a trzeci KKS komplet 9 punktów w trzech dotychczas zagranych pojedynkach. Czekamy na kolejne.