post

Podwójne zwycięstwo naszych juniorów. Są w półfinale

Ostatnie dni były szczególnie udane dla juniorów KKS-u. Najpierw pokonali u siebie LEN Żyrardów w ramach rozgrywek II Ligi Mazowieckiej Juniorów, a następnie wygrali z San Escobar i awansowali do półfinału Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej KCRiS.

Juniorzy Enei KKS-u Kozienice byli bez wątpienia faworytami spotkania z LEN-em. Ekipa z Żyrardowa nie zdobyła w tym sezonie jeszcze żadnych punktów, a kozieniczanom sprzyjał atut własnego parkietu. Wygrali 3:0, kolejno do 19, 16 i 23.

Podopieczni Krzysztofa Łuczyńskiego w 8 meczach uzbierali 10 punktów i zajmują 4. miejsce w tabeli. Prowadzi MKS MDK II Warszawa z dorobkiem 18 punktów w 6 spotkaniach. Do tej pory stołeczni oddali tylko jednego seta i są faworytami do wygrania ligi.

A już w sobotę kozieniczanie zagrają na wyjeździe z sąsiadami zza miedzy – PTS-em Pionki. Będzie to zatem kolejna okazja do zapunktowania.

Juniorzy Enea KKS Kozienice – LEN Żyrardów 3:0 (25:19, 25:16, 25:23)

Z dobrej strony nasz młody zespół pokazał się również w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłki Halowej KCRiS. W poniedziałek, 16 listopada, w rundzie play-off podopieczni Krzysztofa Łuczyńskiego zmierzyli się z San Escobar. Rywale mieli okazję do rewanżu, bo poprzedni mecz między tymi dwoma ekipami zakończył sie wygraną KKS-u 2:1.

Poniedziałkowe starcie rozpoczęło się od przewagi KKS-u. Nasi juniorzy wygrali pierwszego seta do 13, ale w drugiej odsłonie przegrali do 8. Tie-break to początkowo gra punkt za punkt, ale w końcówce juniorzy odjechali. Wygrali 15:10, a cały mecz 2:1.

Zwycięstwo w play-off dało im awans do półfinału. Tam podopieczni Krzysztofa Łuczyńskiego zmierzą się ze zwycięzcą rundy zasadniczej – Lotniczą Akademią Wojskową z Dęblina. O zwycięstwo będzie bardzo trudno. W drugiej półfinałowej parze znaleźli się natomiast obrońcy tytułu BAKO oraz Drużyna Robsona. Półfinały i finały już w sobotę, 21 listopada.

San Escobar – Juniorzy Enea KKS Kozienice 1:2 (13:25, 25:8, 10:15)