post

Kadetki KKS-u zbierają doświadczenie i czekają na punkty

Kadetki KKS-u Kozienice przegrały w środę wyjazdowy mecz z bardziej doświadczonymi rywalkami z Radomki Radom. Gra kozienickiego zespołu, który debiutuje w rozgrywkach ligowych, z meczu na mecz wygląda coraz lepiej.

Siatkarki Radomki triumfowały w każdym z trzech setów, ale w pierwszej i trzeciej odsłonie nasze dziewczyny zdołały powalczyć.

– Rywalki dysponowały bardzo silną zagrywką, z którą nasze dziewczyny miały problem w przyjęciu. Nie oddały jednak meczu bez walki. Kiedy grało przyjęcie, pewnie rozgrywały każdą akcję. Nie brakowało walki przy siatce, a nawet dobrych bloków – komentuje trener Monika Lipińska-Jeziorowska i dodaje: – Z meczu na mecz nasze dziewczyny grają coraz lepiej. Brakuje im jeszcze ogrania, zwłaszcza że to ich pierwszy sezon ligowy, ale są na dobrej drodze do tego, by wkrótce pokazać na co naprawdę je stać.

Kolejny mecz nasze kadetki rozegrają w najbliższą niedzielę. 17 października na własnym parkiecie podejmą UKS Esperanto.

Radomka II Radom – KKS Kozienice 3:0 (25:13, 25:5, 25:16)
KKS: Ania Tyśkiewicz, Oliwia Badewicz, Paula Kudła, Wiktoria Wiśniewska, Nikola Bajer, Zuzia Dropia, Julia Gregorczyk, Olga Kurek, Oliwia Fila