Kolejne zwycięstwo naszych młodych siatkarek. Trzy punkty zostały w Kozienicach

Nasza druga drużyna kadetek (czyli de facto młodziczki) pokonała 3:1 Orlęta Raszyn w rewanżowym spotkaniu II wojewódzkiej ligi kadetek. Mecz rozegrano w sobotę, 6 listopada. Przypomnijmy, że pierwsze starcie z Raszynem zakończyło się naszym zwycięstwem 3:0.

W sobotę 6 listopada druga drużyna kadetek rozegrała rewanżowe spotkanie z Orlętami Raszyn. W pierwszym meczu nasze dziewczyny pewnie pokonały rywalki 3:0.

Pierwszy set to bardzo dobre zagrywki Julki Strojek, Nikoli Barańskiej, oraz Matyldy Kusio, które seriami zdobywały punkty. Przy nie najlepszym przyjęciu zespołu z Raszyna partia zakończyła się szybką wygraną do 6.

Druga odsłona to bardziej wyrównana gra, niestety z dużą ilością błędów. W końcówce więcej zimnej krwi zachował zespół KKSu, wygrywając do 22. Trzecia partia miała niemal identyczny przebieg jak poprzednia, z tą różnicą, że końcówkę tym razem wygrali goście do 21.

KKS prowadził 2:1 w setach i aby zgarnąć 3 punkty kolejną partię musiał wygrać. Czwarty set to powrót naszej drużyny do dobrej zagrywki i skutecznej gry na siatce. W efekcie wygraliśmy tę odsłonę do 10, a cały mecz 3:1.

– Mimo że wygraliśmy za 3 punkty, to jednak to spotkanie wcale nie należało do najlepszych w naszym wykonaniu. Rywale nie postawili na zbyt wysoko poprzeczki, a mimo to przy braku koncentracji w drugim i trzecim secie doprowadziliśmy do nerwowych końcówek, z czego jedną przegraliśmy. Na szczęście dziewczyny wróciły w czwartej partii do dobrej, skutecznej gry i wygraliśmy. Cieszy powrót do gry jednej ze środkowych oraz fakt, ze mogliśmy oglądać wszystkie zawodniczki na parkiecie – mówi trener Janusz Rdułtowski.

Kolejne starcie w ramach ligi kadetek dziewczyny rozegrają 13 listopada. Na własnym parkiecie podejmą Atenę Warszawa.

Energii naszym młodym siatkarkom dodają Enea i Gmina Kozienice.

KKS Kozienice II – Orlęta Raszyn 3:1 (25:6, 25:22, 21:25, 25:10)